Ισπανία | Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019 - 01:33

Όλα μηδέν στην Παμπλόνα

Οσασούνα και Μπέτις μοιράστηκαν από έναν βαθμό

Με την αναμέτρηση της Οσασούνα με την Μπέτις άνοιξε την Παρασκευή (20/9) η αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Ένα παιχνίδι το οποίο δεν ανέδειξε νικητή με το τελικό 0-0 να δίνει από ένα βαθμό στην αναμέτρηση της Παμπλόνα με την Οσασούνα να διατηρεί το αήττητο σερί της με την ισοπαλία αυτή να είναι η τέταρτη συνεχόμενη, ενώ η Μπέτις έφυγε με έναν βαθμό από μία δύσκολη έδρα.

Ισορροπημένο το ματς στο πρώτο μέρος με την Οσασούνα να χάνει ευκαιρίες με τους Άντριαν (14’), Τόρες (15’) στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Μπέτις απείλησε με τους Φεκίρ (7’) και Χουάνμι (45΄). Στο δεύτερο μέρος ο Αβίλα είχε δοκάρι στο 53’ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 71’ ευκαιρία με τον Γκαρσία.

Γενικά καλύτερη η γηπεδούχος στο δεύτερο μισό, αλλά αφού δεν τα κατάφερε να σκοράρει στις δύο ευκαιρίες της δεν το πέτυχε ούτε στα εναπομείναντα λεπτά με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει με συνέπεια το τελικό 0-0.