27/04/2024
Κύπελλο Ελλάδας | Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2019 - 20:19

Προκρίθηκε με τα… χίλια ζόρια ο Αιολικός

Νίκησε στα πέναλτι (2-4) την Α.Ε. Βαθύλλου Πανσαμιακού και πήρε το εισιτήριο για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος

Σκούρα τα βρήκε την Τρίτη (17/9) ο Αιολικός στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την Α.Ε. Βαθύλλου Πανσαμιακού, για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα της Μυτιλήνης δυσκολεύτηκε και χρειάστηκε την παράταση για να κερδίσει τους γηπεδούχους και να προκριθεί στη δεύτερη φάση του θεσμού όπου τον περιμένει η Κόρινθος.

Ο Αιολικός δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες στην κανονική διάρκεια του αγώνα και στην παράταση αλλά δεν σκόραρε.

Έτσι, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στη «ρώσικη ρουλέτα»… Εκεί οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι και τυχεροί, παίρνοντας τη νίκη - πρόκριση.

Α.Ε. ΒΑΘΥΛΛΟΥ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ: Μαρίνος (46’ Πρένι), Κατζιώτης, Βελάνης, Χατζηπαναγιώτης, Ακουλι, Θύμιος, Κοκκινάκης (60’ Τσιώλης), Βαγιανός, Σίδερης, Γεωργιάδης (106’ Γιαννούλης), Βαρδίκος.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Σφύρλας, Καλόμπο, Καλαφάτης, Κρητικός, Βαλιός, Τσομπανέλλης, Σεφουλάι (75’ Γαβαλάς), Κατσίκης, Σοφιάνης, Παλαμουτσής, Παρέλλης.