28/03/2024
Αγγλία | Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019 - 00:42

Τα έκανε μαντάρα η Άρσεναλ…

Οι «κανονιέρηδες» έμειναν στο 2-2 με την Γουότφορντ εκτός έδρας, αν και προηγήθηκαν με 0-2

Μακριά από τη νίκη για τρίτο σερί παιχνίδι έμεινε την Κυριακή (15/9) η Άρσεναλ καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Γουότφορντ εκτός έδρας.

Οι «κανονιέρηδες» προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο ωστόσο στην επανάληψη υπέστησαν καθίζηση, με τους γηπεδούχους να βγάζουν αντίδραση και να ισοφαρίζουν.

Στο 21’ ο Ομπαμεγιάνγκ έγραψε το 0-1 ενώ στο 32’ έκανε και το 0-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο δεύτερο 45λεπτο και με γκολ των Κλέβερλι (53’) και Περέιρα (81’ πέν.) γλίτωσαν την ήττα.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Καμπασέλε, Ντάουνσον, Κίκο, Χολέμπας (78΄Γιανμαατ) Ντουκουρέ, Καπούε, Χιουζ (63' Περέιρα) Ντεουλοφέου, Κλέβερλι, Γκρέι (54΄ Σαρ)

ΑΡΣΕΝΑΛ: Λένο, Παπασταθόπουλος, Λουίζ, Νάιλς, Κολάσινατς, Τσάκα, Γκεντουζί (67΄ Τορέιρα), Θεμπάγιος (60' Γουίλοκ), Οζίλ (71' Νέλσον),Ομπαμεγιάνγκ, Πεπέ.

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Σάββατο (14/9)

Λίβερπουλ – Νιούκαστλ 3-1 (28', 40' Μανέ, 72' Σαλάχ - 7' Βίλεμς)

Γουλβς - Τσέλσι 2-5 (69' αυτ. Έιμπραχαμ, 85' Κουτρόνε - 31' Τομόρι, 34' 41' 56' Έιμπραχαμ, 90+6' Μουντ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λέστερ 1-0 (8' πεν. Ράσφορντ)

Μπράιτον – Μπέρνλι 1-1 (48' Μοϊπέ - 90+1' Χέντρικ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπτον 0-1 (66' Τζιενεπό)

Τότεναμ - Κρίσταλ Πάλας 4-0 (10' 23' Σον, 21' αυτ. Φαν Άανχολτ, 42' Λαμέλα)

Νόριτς - Μάντσεστερ Σίτι 3-2 (28' ΜακΛιν, 38' Κάντγουελ, 50' Πούκι - 45' Αγουέρο, 88' Ρόντρι)

Κυριακή (15/9)

Μπόρνμουθ - Έβερτον 3-1 (23’, 72’ Γουίλσον, 67’ Φρέιζερ - 44’ Κάλβερτ-Λιούιν)

Γουότφορντ - Άρσεναλ 2-2 (53’ Κλέβερλι, 81’ πέν. Περέιρα - 21’, 32’ Ομπαμεγιάνγκ)