23/04/2024
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ | Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019 - 00:00

Ο Πλατανιάς τη νίκη, ο Ηρόδοτος τις εντυπώσεις

Οι Χανιώτες κέρδισαν με 2-0 την ομάδα της Νέας Αλικαρνασού σε φιλικό στα Περιβόλια

Ο Πλατανιάς ήταν ο νικητής στο φιλικό κόντρα στον Ηρόδοτο που διεξήχθη την Κυριακή (15/9) στα Περιβόλια.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση επικράτησε με 2-0, ωστόσο δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Στην αντίπερα όχθη, οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν άκρως ανταγωνιστικοί, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες.

Μόλις στο 12’ ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαμούρη. Στο 21’ ο Ηρόδοτος απείλησε με Κουτσογιαννάκη ενώ στο 31’ είχε και δοκάρι με τον Αμαραντίδη. Ένα λεπτό πριν από τη λήξη του ημιχρόνου ήταν σειρά του Πλατανιά να απειλήσει, με τον Καραγκούνη να σημαδεύει το δοκάρι.

Στο 50’ ο Πλατανιάς έχασε πέναλτι με τον Νίλι ενώ στο 55’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Βακράκο. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 90’ ο Νίλι με κεφαλιά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ (75’ Μαντζάρης), Ρεβυθόπουλος (60’ Παπουτσογιαννόπουλος), Ρουσσάκης (32’ λ.τρ. Σάαντο), Τσαμούρης (75’ Νιαυραδάκης), Μποσέτι (75’ Σμυρλάκης), Καραγκούνης, Νίλι, Παπαδόπουλος (46’ Μάικιτς), Λουκίνας (75’ Κωστίκος), Λεϊρία (75’ Λεωνιδόπουλος), Πασχαλάκης (46’ Πουρζιτίδης).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Νίκος Σουργιάς): Μήτρου, Καργιωτάκης (46’ Παπουτσιδάκης), Κατσαρός (46’ Ντελία), Αννιτσάκης, Κανδηλάκης (79’ Μπαλάφας), Κίσσας (66’ Τσακάνι), Κασαπάκης (75’ Κοντογιάννης), Αμαραντίδης (86’ Γαρεφαλάκης, Κουσίδης (75’ Σεραφειμίδης), Βακράκος (79’ Γκίνης), Κουτσογιαννάκης (46’ Γαρεφαλάκης).