26/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019 - 17:37

Ακατάλληλο για καρδιακούς το Τζένοα - Αταλάντα

Μεγάλη νίκη (1-2) της ομάδας από το Μπέργκαμο μέσα στη Γένοβα με τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων

Ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής (15/9) ανάμεσα στην Τζένοα και την Αταλάντα για την 3η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ματς στο οποίο «έσπασαν» καρδιές με τους Γενοβέζους να ισοφαρίζουν το αρχικό προβάδισμα της Αταλάντα, όμως η τελευταία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να παίρνει τελικά τη νίκη.

Η Αταλάντα προηγήθηκε στο 64’ με πέναλτι του Μουριέλ, όμως η Τζένοα απάντησε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, από την άσπρη βούλα στο 91’ με τέρμα του Κρισίτο. Και ενώ όλα έδειχναν μοιρασιά βαθμών, στο 90+5’ με αυστηρό πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, ο Ζαπάτα το αξιοποίησε για το τελικό 1-2.