25/04/2024
Ειδήσεις | Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019 - 02:20

Με άγχος, αλλά νικητής ο Ερυθρός Αστέρας

Ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ νίκησε 2-1 την Ιντίγια

Μπορεί να βρέθηκε να χάνει με 0-1 από την Ιντίγια, αλλά ο Ερυθρός Αστέρας τα κατάφερε και δεν έπεσε θύμα έκπληξης στο πρωτάθλημα Σερβίας.

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς έκανε την ανατροπή και έφτασε στη νίκη με 2-1 πετυχαίνοντας μάλιστα και τα δύο τέρματά της μετά το 88’.

Αρχικά το γήπεδο των «κόκκινων» της Σερβίας «πάγωσε» όταν στο 35’ ο Τόμιτς έκανε το 0-1, ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι και το 88’ με τον Αστέρα να «φλερτάρει» με την πρώτη του ήττα.

Την λύση έδωσε ο Παφκόφ ο οποίος με δύο εύστοχα πέναλτι, ένα στο 88’ και ένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, λύτρωσε τους πάντες στο γήπεδο, δίνοντας στην ομάδα του και ψυχολογική τόνωση εν όψει της πρεμιέρας του Τσάμπιονς Λιγκ και το εκτός έδρας ματς με την Μπάγερν Μονάχου.