Αρχείο | Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2019 - 21:07

Κατέκτησε το Σούπερ Καπ Χαλκιδικής στο 95’ ο Π.Ο. Τρίγλιας

Επικράτησε με 0-1 της Καλλικράτειας

Στα χέρια του Π.Ο. Τρίγλιας κατέληξε την Κυριακή (8/9) το Σούπερ Καπ Χαλκιδικής.

Η ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Νέα Καλλικράτεια, τη νίκησε 0-1 με γκολ στο 95’ και κατέκτησε το τρόπαιο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, δημιουργώντας περισσότερες ευκαιρίες σε σχέση με τους αντιπάλους τους, που πάλεψαν, αλλά λύγισαν στο φινάλε.

Στο 9’ ο Ντούγκα δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ α τετ τον Συλλεκτή ενώ στο 30’ το δυνατό σουτ που επιχείρησε χτύπησε στο δοκάρι. Η Καλλικράτεια είχε την καλή της στιγμή στο 35’ όταν ο Σουλίδης έπιασε ένα ωραίο σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στο 78’ ο Ντούγκα δεν μπόρεσε να νικήσει ξανά τον αντίπαλο γκολκίπερ σε νέο τετ α τετ, ωστόσο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο τελείωμα σκόραρε για το 0-1, χαρίζοντας στον Π.Ο. Τρίγλιας τη νίκη και τον τίτλο.

Οι αρχικές συνθέσεις:

ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ (Δήμητρης Κάλφας): Συλλεκτής, Κοσμιδης, Παπακωνσταντίνου, Μαντζιος, Κύρκου, Αποστόλου, Ταχματζίδης, Κουκουλέκης, Ξανθόπουλος, Σουλιδης, Γκέρι.

Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ (Κώστας Γεωργιάδης): Βούρος, Ζώτος, Κουρέλας, Σγουρής, Καρτσαμπάς, Τσεμπερίδης, Ευθυμιάδης, Σαρβανίδης, Παπαδημητρίου, Ντούγκα, Λεμονής.