20/04/2024
Αρχείο | Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2019 - 00:33

Ισοπαλία για Ιάλυσο στην έδρα του Α.Ο. Πυλίου

Στο 1-1 το φιλικό της ομάδας του Σάκη Παπαβασιλείου το Σάββατο

Στην ισοπαλία ολοκληρώθηκε το εκτός έδρας φιλικό του Ιάλυσου με αντίπαλο τον Α.Ο. Πυλίου το απόγευμα του Σαββάτου με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Ο Ιάλυσος παρότι έπαιζε με ομάδα τοπικού, καθώς ο Α.Ο. Πυλίου παίζει στην Α’ ΕΠΣ Δωδεκανήσου, δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη παρότι είχε την κατοχή καθώς ήταν φλύαρος, ενώ απέναντι του είχε μία ομάδα απόλυτα συγκεντρωμένη και προσηλωμένη στο στόχο της.

Καλύτερα μπήκαν οι «τοξοβόλοι» στην αναμέτρηση και στο 13’ απείλησαν με το πλασέ του Φράγκου και τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μιχαλάκη. Πέντε λεπτά μετά δεύτερη ευκαιρία για τον Ιάλυσο όμως ο Δελαπόρτας με εκτέλεση φάουλ είδε τον Μιχαλάκη να αποκρούει εντυπωσιακά την μπάλα.

Ο πορτιέρο του Α.Ο. Πυλίου δήλωσε παρών και στο 32’ αποκρούοντας το σουτ του Πατινιώτη, ενώ και στο 38’ σταμάτησε την προσπάθεια του Σερτζίνιο ο οποίος βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι με τον Μιχαλάκη να αποκρούει την μπάλα στην κλειστή γωνία του και έτσι το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 0-0.

Πρώτη καλή φάση στην επανάληψη ήταν για τους γηπεδούχους με το διαγώνιο σουτ του Στεφανίδη στο 47’ να περνά άουτ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα επιβεβαίωσαν το πολύ δυνατό τους ξεκίνημα φτάνοντας στο γκολ. Σε κόντρα επίθεση η μπάλα έφτασε στον Γεωργιάδη που έκανε το σουτ για να διώξει ο Ανδρούτσος, όμως ο Δρόσος που καραδοκούσε με κοντινό σουτ έκανε το 1-0.

Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε λίγο καθώς στο 60’ ο Ιάλυσος έφτασε στο 1-1. Από εκτέλεση φάουλ του Δελαπόρτα η μπάλα δεν απομακρύνθηκε από την άμυνα των Πυλιωτών και έτσι ο Μαρτσάκης από κοντά με πλασέ έκανε το 1-1. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε καθώς οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν άλλες επικίνδυνες καταστάσεις.

Α.Ο. ΠΥΛΙΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Μιχαλάκης, Μποϊλής, Νικήτας, Χατζηβασίλης, Κεφαλιανός Μ., Κεφαλιανός Γ., Χατζησουλεϊμάν, Γεωργιάδης, Βλαντιμίροφ, Δρόσος, Στεφανίδης.

Έπαιξαν και οι: Συντιχάκης, Τσαραπατσάνης, Ιωαννίδης, Πης, Τρικοίλης, Γκεστένια,Πάχος.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Ανδρούτσος, Γιώργου, Πατινιώτης, Τερζίου, Μακρυδημήτρης, Ρεκλείτης, Κουγιός, Αυγενικού, Δελαπόρτας, Σερτζίνιο, Φράγκος.

Έπαιξαν και οι: Σταυλάς, Δαλαμήτρος, Νατσιόπουλος, Μαρτσάκης, Μαραγκουδάκης, Ζήσης, Χειμωνέττος, Παπαδόπουλος.