Κύπελλο Ελλάδας | Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2019 - 19:52

Εκτός Κυπέλλου ο Εθνικός

Οι Πειραιώτες ηττήθηκαν με 2-0 από την Επισκοπή στην Κρήτη

Στη δεύτερη φάση σταμάτησε η πορεία του Εθνικού στο Κύπελλο Ελλάδος.

Οι Πειραιώτες αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Επισκοπή την Τετάρτη (4/9), γνωρίζοντας την ήττα με 2-0.

Η ομάδα του Γιάσμικο Βέλιτς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και, πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πήρε τη νίκη και το εισιτήριο για τον τρίτο γύρο του θεσμού.

Λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με δυνατό σουτ του Φουκαράκη μέσα από την περιοχή.

Στην επανάληψη, οι «μπλε» μπήκαν δυνατά έχοντας μια μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιντώνη αλλά στο 85' είδαν την εστία τους να παραβιάζεται για δεύτερη φορά όταν ο Λίμα κατέβασε ιδανικά τη μπάλα και με σουτ την έστειλε να χτυπήσει στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάσμικο Βέλιτς): Χανιωτάκης, Ανδρικόπουλος, Λίμα, Καλογεράκης (85’ Μπρίτο), Καρβουνιάρης, Χαλκιαδάκης (30’ λ.τ. Μυρθιανός), Σουμπασάκης, Φουκαράκης, Γκιόκας (78’ Τσιριγώτης), Νίκιτς, Γκελοσάνι.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Βουτσινάς, Νταούλιας, Δημακάκος (68’ Παπαγεωργίου), Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Σκεντεράϊ (85’ Διάκος), Γκέτσι (64’ Χατζηστάμου), Τσιντώνης, Τσιάβος, Πολίτης, Λαμπράκης.