06/12/2019
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 28 Αυγούστου 2019 - 16:07

Αυτό είναι το πρόγραμμα της SL2 της σεζόν 2019-20 (video)

Η κλήρωση της Σούπερ Λίγκας 2 * Δείτε όσα έγιναν μέσα από την κάμερα του a-sports.gr

Αντίστροφα για τη σέντρα μετράμε πλέον στη Σούπερ Λίγκα 2. Η κλήρωση του προγράμματος για το νέο πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (28/8) στα γραφεία της διοργανώτριας και το a-sports.gr ήταν εκεί.

Πέρα από τις συνηθισμένες παρουσίες, όπως αυτές των μεγαλομετόχων του Απόλλωνα Σμύρνης και του ΠΑΣ Γιάννινα, Παναγιώτη Μονεμβασιώτη και Γιώργου Χριστοβασίλη, παρών ήταν αυτή τη φορά και ο ιδιοκτήτης της Δόξας Δράμας, Γιάννης Μπύρος.

Ο Λεωνίδας Λεουτσάκος, πρόεδρος της διοργανώτριας, απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό και εν συνεχεία ξεκίνησε η διαδικασία που έβγαλε... ντέρμπι από το ξεκίνημα.

Μεταξύ άλλων, την 1η αγωνιστική ο Απόλλων Σμύρνης θα υποδεχθεί τον Εργοτέλη, η Παναχαϊκή τον ΠΑΣ Γιάννινα και ο Πλατανιάς τον Λεβαδειακό!

Σύμφωνα με την αρχική πρόβλεψη, το πρωτάθλημα είναι να ξεκινήσει στις 15 Σεπτεμβρίου, αλλά θα φανεί αν αυτό θα γίνει

Όπως είναι γνωστό, μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου με τις 22 αγωνιστικές, από τις θέσεις 1 έως και 6 θα διεξαχθούν πλέι οφ. Ο πρώτος θα ανέβει απευθείας στη Σούπερ Λίγκα 1 και ο δεύτερος θα παίξει μπαράζ με τον 13ο της μεγάλης κατηγορίας.
Από τις θέσεις 7 έως και 12 θα γίνουν πλέι άουτ με τις δύο τελευταίες ομάδες να υποβιβάζονται. Έτσι, θα γίνουν ουστιαστικά δύο μίνι πρωταθλήματα των 10 αγωνιστικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική - 12η

Δόξα Δράμας - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Απόλλων Πόντου – Χανιά

Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα

Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης

Παναχαϊκή - ΠΑΣ Γιάννινα

Πλατανιάς - Λεβαδειακός

2η αγωνιστική - 13η

Απόλλων Πόντου - Δόξα Δράμας

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισας

Χανιά - Απόλλων Σμύρνης,

Κέρκυρα – Παναχαϊκή

Εργοτέλης – Πλατανιάς

Λεβαδειακός - ΠΑΣ Γιάννινα

3η αγωνιστική - 14η

Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Σμύρνης - Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Πλατανιάς – Χανιά

Λεβαδειακός – Κέρκυρα

ΠΑΣ Γιάννινα – Εργοτέλης

4η αγωνιστική - 15η

Απόλλων Σμύρνης - Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή

Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός

Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα

Εργοτέλης – Κέρκυρα

5η αγωνιστική - 16η

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή

Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός - Απόλλων Λάρισας

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Πόντου

Εργοτέλης - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Κέρκυρα – Χανιά

6η αγωνιστική - 17η

Πλατανιάς - Δόξα Δράμας

Παναχαϊκή – Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Χανιά

7η αγωνιστική - 18η

Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς

Εργοτέλης – Παναχαϊκή

Κέρκυρα - Απόλλων Σμύρνης

Χανιά - Απόλλων Λάρισας

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Απόλλων Πόντου

8η αγωνιστική - 19η

ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας

Λεβαδειακός – Εργοτέλης

Πλατανιάς – Κέρκυρα

Παναχαϊκή – Χανιά

Απόλλων Σμύρνης - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου

9η αγωνιστική - 20η

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης

Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα

Χανιά – Λεβαδειακός

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου – Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Σμύρνης

10η αγωνιστική - 21η

Κέρκυρα - Δόξα Δράμας

Εργοτέλης – Χανιά

ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Λεβαδειακός - Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς - Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης

11η αγωνιστική - 22η

Χανιά - Δόξα Δράμας

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου – Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας - ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Σμύρνης – Λεβαδειακός

Παναχαϊκή - Πλατανιάς

Στον β' γύρο τα ματς γίνονται στις αντίστροφες έδρες.

Μοιραστείτε το: