18/09/2019
Άλλα αθλήματα | Κυριακή 18 Αυγούστου 2019 - 19:45

Ανακοινώθηκε η ελληνική αποστολή για τους Παράκτιους Μεσογειακούς

Με 111 αθλητές και αθλήτριες η χώρα μας στους αγώνες που θα λάβουν χώρα σε Πάτρα και Αγρίνιο

Ανακοινώθηκε το απόγευμα της Κυριακής (18/8) η ελληνική αποστολή για τους Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες οι οποίοι θα διεξαχθούν σε Πάτρα και Αγρίνιο από τις 25 μέχρι τις 31 Αυγούστου.

Η ελληνική αποστολή απαρτίζεται από 111 αθλητές και αθλήτριες (63 άνδρες και 48 γυναίκες) για τους αγώνες αυτούς ευελπιστώντας σε ότι το καλύτερο, ειδικά από τη στιγμή που διεξάγονται στη χώρα μας.

Θυμίζουμε ότι νωρίτερα την Κυριακή (18/8) ο Υπουργός Αθλητισμού και Πολιτισμού Λευτέρης Αυγενάκης, έστειλε το δικό του μήνυμα εν’ όψει των αγώνων κάνοντας λόγο για εθνικό στοίχημα η επιτυχία αυτών.

Αναλυτικά η ελληνική αποστολή για τους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες

ΑΝΔΡΕΣ

AQUATHLON (2): Παναγιώτης Mπιτάδος, Αγγελος Μαυρογιάννης

ΒΕΑCH HANDBALL (10): Θεόδωρος Μπόσκος, Στυλιανός Δημάκης, Γεώργιος Ελευθεριάδης, Κωνσταντίνος Γκουργκούμης, Διονύσιος Καραγκιοζόπουλος, Ιωάννης Κοτσαμαρίκογλου, Εμμανουήλ Λαδάκης, Γεώργιος Παπαβασίλης, Κωνσταντίνος Θεοδώρου, Χρύσανθος Τσαναξίδης

BEACH SOCCER (12): Σπυρίδων-Ευάγγελος Γκρίτζαλης-Παπαδόπουλος, Μιχαήλ Καφαντάρης, Γεώργιος Καρακάσης, Ανδρέας Κατσούλης, Λεωνίδας-Λεόντιος Κωνσταντάκης, Μιχαήλ Λυμπούσης, Δημήτριος-Αλέξανδρος Μικελάτος, Δημήτριος Νικολάου, Στρατής Παπαευστρατίου-Αρμάγος, Κωνσταντίνος Παπασταθόπουλος, Αριστείδης Θωμάς, Θεόφιλος Τριανταφυλλίδης

ΒΕΑCH TENNIS (4): Ιωάννης Δημόπουλος, Γεώργιος Καραβασίλης, Γεώργιος Μαρτίνης, Γρηγόριος Ράπτης

BEACH VOLLEYBALL (4): Ραφαήλ-Κωνσταντίνος Μπανιώτης, Δημήτριος Νιόπας, Θεόδωρος Παπαδημητρίου, Γεώργιος Τερζόγλου

ΒEACH WRESTLING (8): Νίκο Αρουζμανίδης, Φώτιος Παπαδάκης, Κύριλλος Μπινενμπάουμ, Γεώργιος Κουλουχίδης, Γρηγόριος Κριαρίδης, Χρήστος Σαμαρτσίδης, Κλέντιαν Μαντάνι, Μιχέιλ Τσικοβάνι

CANOE OCEAN RACING (3): Παντελεήμων Μάρκου, Μιχαήλ Παπασάββας, Αθανάσιος Τζανακόπουλος

FINSWIMMING (6): Αναστάσιος Μυλωνάκης, Ιωάννης Πιπινιάς, Στέφανος Αντωνιάδης, Χρήστος Μπόνιας, Κωνσταντίνος Δρυγούτης, Μάριος Αρμούτσης

ΟPEN WATER SWIMMING (3): Γεώργιος Αρνιακός, Δημήτριος Μανιός, Αδάμ Τσατήρας

BEACH ROWING SPRINT (7): Kωνσταντίνος Ζιντιρίδης, Κωνσταντίνος Χατζηπατέρας, Παναγιώτης Τσιβόγλου, Πέτρος Μπαλλής, Μιχαήλ Καλέντζης, Ιωάννης Πεκόπουλος-Τσικαρδάνης, Παναγιώτης Υψηλάντης

WATER SKIING (4): Φίλιππος Κύπριος, Παύλος-Κωνσταντίνος Ναθαναήλ, Νικόλαος Πλυτάς-Ηλιάδης, Ευθύμιος Κουσαθανάς

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

AQUATHLON (2): Ντενίζ-Μαρίνα Δημάκη, Αφροδίτη Γιαρένη

ΒΕΑCH HANDBALL (10): Ευγενία Διακογιάννη, Νταφίνα Δημήτρη, Αννα-Πολυξένη Καλοειδή, Ελένη-Ιωάννα Κερλίδη, Αλίκη Μακρή, Ελισάβετ Μάστακα, Ελένη Μούρνου, Ελένη Ποιμενίδου, Νίκη Ράτσικα, Βασιλική Σκάρα

ΒΕΑCH TENNIS (4): Βαρβάρα Κατακαλίδου, Αναστασία Κόκκινου, Ασπασία Σωτηριάδου, Αλεξάνδρα Τσίκα

BEACH VOLLEYBALL (4): Βασιλική Αρβανίτη, Παναγιώτα Καραγκούνη, Δήμητρα Μαναβή, Κωνσταντίνα Τσοπούλου

ΒEACH WRESTLING (4): Ζωή Χατσατούροβα, Αγόρω Παπαβασιλείου, Παρθένα-Νένα Λυκοπούλου, Αικατερίνη-Ειρήνη Πιτσιάβα

CANOE OCEAN RACING (3): Ελευθερία Καμινάρη, Αλεξάνδρα Μενιέ, Σοφία Παυλή

FINSWIMMING (6): Σοφία Κτενά, Βασιλεία Τσιγκόια, Ευδοξία Θωμάκου, Ειρήνη Δεληγιάννη, Ιωάννα Παναγιωτίδου, Αναστασία Πολίτου

ΟPEN WATER SWIMMING (3): Στυλιανή-Ελευθερία Απλαντή, Ευγενία Πετροπούλου, Αγγελική Ζαμαρία

BEACH ROWING SPRINT (8): Ζωή Φίτσιου, Ευσεβία Πρίγκου, Βαρβάρα Στρατή, Ελισάβετ-Αναστασία Μπούρμπου, Θωμαΐς Εμμανουηλίδου, Παναγιώτα Γκέκα, Δήμητρα Κουκλοτίδου, Ελευθερία-Διονυσία Πουλοπούλου

WATER SKIING (4): Αγγελική Ανδριοπούλου, Μικαέλα Παπούδη, Ελένη Αλεξάνδρου, Αικατερίνη Ανδρεοπούλου

Μοιραστείτε το: