25/04/2024
Ειδήσεις | Σάββατο 17 Αυγούστου 2019 - 23:31

«Αγριεμένη» Σλόβαν εν’ όψει ΠΑΟΚ

Η ομάδα της Μπρατισλάβας νίκησε με 4-0 την Σερέντ

«Άγριες» διαθέσεις έδειξε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Σλόβαν Μπρατισλάβας λίγες μέρες πριν την πρώτη μάχη με τον «Δικέφαλο του Βορρά» για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι Σλοβάκοι νίκησαν εύκολα εκτός έδρας το Σάββατο (17/8) την Σερέντ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πλέον επικεντρώνονται στη πρώτη μάχη με τους Θεσσαλονικείς.

Η Σλόβαν επέβαλε από νωρίς τον ρυθμό της και στο 24’ πήρε το προβάδισμα με γκολ του Μπάιριτς, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια. Τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Σουχότσκι με προβολή από το ύψος του πέναλτι έκανε το 0-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Άλλα δύο τέρματα για την ομάδα του Κόζακ στο δεύτερο μέρος, με τον σταρ του συλλόγου Άντραζ Σποράρ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ να κάνει το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 σημείωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρατάο.

ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ (Γιάν Κόζακ): Σούλα, Σουχότσκι, Μπάιριτς, Αμπένα (71' Γκούζμικς), Απάου, Νόνο, Ραμπιού, Στρέλετς, Κάβριτς (77' Ραφαέλ Ρατάο), Ντάνιελ, Σποράρ (69' Λιούμπιτσιτς).