08/05/2024
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ | Τρίτη 13 Αυγούστου 2019 - 00:30

«Χ»ωρίς νικητή το φιλικό για Πλατανιά και Λεβαδειακό

Χανιώτες και Βοιωτοί έμειναν στο 1-1 σε αγώνα προετοιμασίας στο Καρπενήσι

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Δευτέρας (12/8) το φιλικό ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Λεβαδειακό στο Καρπενήσι.

Το φιλικό αυτό ήταν το πρώτο για τους Κρητικούς και το δεύτερο για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού καθώς είχε προηγηθεί αυτό με τον Βόλο.

Στο φιλικό της Δευτέρας (12/8) ο Πλατανιάς ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 40’ όταν ο Παπαδόπουλος με ασίστ βρήκε τον Μιγκέλ και αυτός με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Ο δημιουργός του γκολ έχασε μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για το 2-0, ενώ στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές επηρέασαν και τη ροή της αναμέτρησης.

Τελικά στο 79’ ο Τσάπρας έφερε το ματς στα ίσια για τους Βοιωτούς, με τον Λουκίνα να χάνει ευκαιρία λίγο νωρίτερα και πιο συγκεκριμένα στο 70’, ενώ ευκαιρία έχασε και ο Νίλι τρία λεπτά μετά την ισοφάριση του Λεβαδειακού.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Πασχαλάκης, Σάαντο, Νιαυραδάκης, Τσαμούρης, Σμυρλάκης, Κωστίκος, Παπουτσογιαννόπουλος, Μιγκέλ, Καρβούνης.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου αγωνίστηκαν και οι: Μποσέτι, Μάικιτς, Παπαδόπουλος.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι: Πενταράκης, Νίλι, Λουκίνας, Καραγκούνης, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Λάμτσε, Πελτέκης, Σγουρούδης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Μπάγιτς, Χατζηλάμπρος, Παντελιάδης, Λιάγκας, Τσάπρας, Μητρόπουλος, Κονέ, Σαβαντόγκο, Καστιγιόν, Μάντζιος, Ιωαννίδης.

Επαιξαν και οι: Βούγιοβιτς, Μαχαίρας, Βήχος, Καραχάλιος, Νίκας, Σανάμπρια, Ορφανίδης, Μακρής.