27/04/2024
Αρχείο | Σάββατο 10 Αυγούστου 2019 - 23:46

Στο μηδέν για δεύτερο σερί ματς ο Ολυμπιακός Βόλου

Η ομάδα του Θωμά Γράφα έμεινε στο 0-0 με αντίπαλο την Καλαμάτα το Σάββατο

Για δεύτερο σερί παιχνίδι ο Ολυμπιακός Βόλου δεν κατάφερε να σκοράρει μένοντας στο 0-0 με αντίπαλο την Καλαμάτα στο γήπεδο των Καναλίων το απόγευμα του Σαββάτου (10/8).

Η ομάδα του Θωμά Γράφα ήταν πολύ κακή επιθετικά και παρότι δεν κινδύνεψε από την «Μαύρη Θύελλα», δεν κατάφερε να σκοράρει κάποιο γκολ. Από την άλλη το ίδιο συνέβη και με την ομάδα της Μεσσηνίας και έτσι μοιραία το τελικό αποτέλεσμα ήταν το 0-0.

Το ματς ήταν διάρκειας 80 λεπτών, ήτοι 40 λεπτά κάθε ημίχρονο και ήταν μέτριο ποιοτικά με δυνατές μονομαχίες. Από πλευράς Βολιωτών αγωνίστηκαν οι υπό δοκιμή Γάλλοι Σορέλ και Κλεμέντε, όπως και ο Καρακώστας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Θωμάς Γράφας): Μακρυωνίτης (41’ Γιδόπουλος , Γραικός, Μπουτζίκος (61’ Μπαρούτας), Παπαϊωάννου, Βοσνακίδης, Ρόκας, Κόλα (56’ Καναβός), Σκοπελίτης (47’ Σόρελ, 73’ Καρακώστας) (Τζέφερσον), Πόζογλου (41’ Κλεμέντε), Στεφάνοβιτς (46’ Τζέφερσον), Τσίτας (52’ Μαρούδας).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Βασίλης Βούζας): Στεφανάκος, Τσουβαλτσίδης, Γαλούπης, Μάκος, Τσιβελεκίδης, Ζαχαρόπουλος, ΣΤεργίδης, Τζόκιτς, Αλεξόπουλος, Βουκμίροβιτς, Σάμσον.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Πάντος, Δήμος, Αντεμάι, Γκελγκέρια, Ψυχογιάννης, Ρουμελιώτης, Σαούτης, Σπαρτιάτης, Ακριστινέι, Τσαλταπασίδης, Καζβιρόπουλος, Τσιγάρος.