27/04/2024
Europa League | Πέμπτη 18 Ιουλίου 2019 - 23:24

Κόντρα στη Ντουνάισκα Στρέντα ο Ατρόμητος

Οι Σλοβάκοι πήραν ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Κρακόβια και προκρίθηκαν στον β' προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, όπου θα αντιμετωπίσουν τους «κυανόλευκους»

Το εμπόδιο της Ντουνάισκα Στρέντα θα κληθεί να ξεπεράσει ο Ατρόμητος στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα από τη Σλοβακία φιλοξενήθηκε από την Κρακόβια το βράδυ της Πέμπτης (18/7), για τον α' προκριματικό γύρο, και καλούταν να πάρει αποτέλεσμα μετά το 1-1 στην έδρα της.

Και τα κατάφερε καθώς απέσπασε ισοπαλία 2-2 στην παράταση και ετοιμάζεται για διπλή «μάχη» με τους Περιστεριώτες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2' με τον Λόπες αλλά στο 47' ο Κόνορ ισοφάρισε σε 1-1.

'Ετσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί στο 94' ο Ραμίρες έκανε το 1-2, για να ισοφαρίσει στο 122' ο Πιστσεκ για το 2-2 το οποίο όμως δεν ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους.

ΚΡΑΚΟΒΙΑ: Πέσκοβιτς, Ράπα, Χέλικ, Γιαμπλόνσκι, Ντιέγκο, Γκολ, Νταμπρόβσκι (72' Ντίμουν), Χάνκα (95' Πίστσεκ), Τσέτσαριτς (106' Ρούμπιο), Λόπες (84' Βντόβιακ), Φαν Άμερσφορτ.

ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ: Γέντλιτσα, Κόστρνα, Σάτκα, Κρούζλιακ, Ντέιβις, Μ. Βίντα, Κάλμαρ (106' Αμπντουλραχμάν), Κόνορ, Τσμέλικ (24' Μπλάκμαν), Ντίβκοβιτς (120' Μπεσκοροβάινι), Ραμίρες (98' Κ. Βίντα).