19/04/2024
Γυναικείο ποδόσφαιρο | Κυριακή 9 Ιουνίου 2019 - 21:52

Θρίαμβος και κούπα για τις Νέες Τρικάλων!

Σάρωσαν με 5-1 τα Βριλήσσια και κατέκτησαν το Κύπελλο Κορασίδων

Ήταν φοβερές! Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν οι Νέες Τρικάλων τον κυριακάτικο (9/6) τελικό του Κυπέλλου Κορασίδων, συντρίβοντας με 5-1 τα Βριλήσσια και παίρνοντας πανάξια το τρόπαιο.

Στο γήπεδο Νεάπολης Βόλου η Τσόγκα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιώργου Λουλέ στο 25' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να κλείσει το α' ημίχρονο στο 3-0 χάρη στο πλασέ της Στεργιούλη στο 34' και το ψηλοκρεμαστό σουτ της Πιπερά τέσσερα λεπτά αργότερα.

Η Στεργιούλη πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ στο 50', το ίδιο συνέβη και με την Τσόγκα στο 54' με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής, με τη Φακίνου στο 66ο λεπτό να σημειώνει το γκολ της τιμής για τις ηττημένες.

ΝΕΕΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Γεωργούλα, Κωφού, Σταμούλη, Πιπερά, Μπέου, Ακρίβου, Πλακιά, Τσόγκα, Μπουκουβάλα, Κωστοπούλου, Στεργιούλη.

Έπαιξαν και οι: Καραλή, Πρεβέντη, Τσέργα, Καραντάκου.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Γαβαλά, Χανόρα, Μακρή, Γκούνη, Πουλιάση, Φακίνου, Καραγιάννη, Τσούκα, Τσίτσου, Πότογλου, Καραμούλα.

Έπαιξαν και οι: Μπίλλιου, Παναγιωτίδου, Παπαδοπούλου, Ζαχαριά.

Πηγή ΦΩΤΟ: trikalasportiva