27/04/2024
Αγγλία | Κυριακή 12 Μαΐου 2019 - 19:50

Αποβλήθηκε και χάνει τον τελικό Κυπέλλου ο Χολέμπας

Ο Έλληνας αμυντικός πήρε κόκκινη κάρτα απέναντι στη Γουέστ Χαμ και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής με τη Γουότφορντ στην αναμέτρηση με τη Σίτι για την κούπα

Η αναμονή της συμμετοχής στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας έληξε άδοξα για τον Χοσέ Χολέμπας. Ο Έλληνας αριστερός μπακ αποβλήθηκε στην αναμέτρηση της Γουότφορντ με την Γουέστ Χαμ την Κυριακή (12/5) και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στην αναμέτρηση του Γουέμπλεϊ με αντίπαλο την Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Χολέμπας είδε την κόκκινη κάρτα στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης κι ενώ ήδη η ομάδα του βρισκόταν με 2-1 πίσω στο σκορ. Τώρα δεν μπορεί να βοηθήσει την ομάδα του στον τελικό του Σαββάτου (18/5) και θα αρκεστεί να παρακολουθήσει τον τελικό από την εξέδρα.

Φέτος ο 34χρονος Χολέμπας έπαιξε σε 28 ματς της Πρέμιερ Λιγκ, έχοντας 3 γκολ και 6 ασίστ σε 2.394 λεπτά συμμετοχής, ενώ έπαιξε και 3 φορές στο Κύπελλο.