ΑΕΛ | Σάββατο 6 Απριλίου 2019 - 20:30

ΑΕΛ: «Αντί να κερδίζουμε 0-3 στο ημίχρονο, χάνουμε 1-0»

Παράπονα των «βυσσινί» για τη διαιτησία στη Νέα Σμύρνη * Αναφορά σε Γραμμένο, Δέδε και Παπαδόπουλο

Τα βέλη της για τη διαιτησία σε ακόμα ένα παιχνίδι τη φετινή σεζόν εξαπέλυσε το Σάββατο (6/4) η ΑΕΛ.

Με ανακοίνωσή τους κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη σημειώνουν, μεταξύ άλλων, ότι «αντί να κερδίζουμε 0-3 στο ημίχρονο, χάνουμε 1-0».

Μάλιστα, εύχονται να είχαν και εκείνοι ανάλογες διαιτησίες.

Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Βλέπουμε αυτά που κάνει ο Κοτσάνης και ο επόπτης που είναι στον πάγκο του Πανιωνίου και τις 4 κίτρινες κάρτες που δεν έχει βγάλει στον Πανιώνιο και θυμόμαστε που απέβαλε τον Καρανίκα με τις 2 ανύπαρκτες κάρτες και το πέναλτι στον ΠΑΟΚ και αντιλαμβανόμαστε το πως, αντί να κερδίζουμε 0-3 στο ημίχρονο, χάνουμε 1-0.

Λυπούμαστε γιατί κάνουμε αυτή την ανακοίνωση  στον αγώνα με τον φίλο και ιστορικό Πανιώνιο, αλλά η αλήθεια να λέγεται.

Μακάρι να είχαμε και εμείς τέτοιες διαιτησίες.

Ο Κοτσάνης, αντί να έχει βγάλει 4 κίτρινες στον Πανιώνιο, έβγαλε ανύπαρκτη κίτρινη στον Φατιόν.

Αυτά για τα βλέπουν οι Περέιρα, Τριτσώνης και λοιποί και να δικαιωνόμαστε γιατί ζητήσαμε στα κρίσιμα αυτά ματς ξένους διαιτητές και όχι το παιδί του Χατζησαρόγλου από τη Δράμα».