04/05/2024
Ειδήσεις | Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019 - 22:59

Τραυματίστηκε ο Ρονάλντο, σύγκρυο στο… Τορίνο

Ο Κριστιάνο έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 39ο λεπτό του αγώνα της Πορτογαλίας απέναντι στη Σερβία *Άγνωστο αν θα προλάβει το πρώτο ματς της Γιουβέντους με τον Άγιαξ

Για να ζητήσει αλλαγή ο Κριστιάνο Ρονάλντο σε επίσημο αγώνα της Εθνικής Πορτογαλίας, τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά… Ο σταρ της Γιουβέντους στο 39ο λεπτό του αγώνα με τη Σερβία για τα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2020 έκανε νόημα στον Φερνάντο Σάντος ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς της Δευτέρας (25/3) και στη θέση του μπήκε ο Πίτσι.

Σε εκείνο το σημείο του αγώνα που έχει ξεκινήσει στις 21:45, η Σερβία βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 0-1, αν και πριν κλείσει το ημίχρονο είχε ισοφαρίσει ο Ντανίλο σε 1-1. Ωστόσο, το μεγάλο… σύγκρυο το έπαθαν στο Τορίνο με τον τραυματισμό του Κριστιάνο, καθώς είναι πολύ πρόωρο να εκτιμηθεί αν θα δώσει το «παρών» στο πρώτο παιχνίδι με τον Άγιαξ στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η αναμέτρηση της ιταλικής ομάδας με τους Ολλανδούς έχει οριστεί για τις 10 Απριλίου.