26/04/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 23 Μαρτίου 2019 - 19:52

Ξεμούδιασμα με την Κ19 ο ΟΦΗ

Εσωτερικό φιλικό έπαιξαν οι Κρητικοί και οι άνδρες επικράτησαν με 4-0 των νεαρότερων αντιπάλων τους *Δύο γκολ ο Σάσι

Σε αγωνιστικό ρυθμό ήθελε να μείνει ο ΟΦΗ και γι’ αυτό ο προπονητής της ομάδας, Χάιμε Βέρα, κανόνισε και έγινε εσωτερικό φιλικό με την Κ19 το Σάββατο (23/3). Οι άνδρες δεν είχα πρόβλημα να επικρατήσουν με 4-0 σε ένα ματς, που ήταν περισσότερο για… ξεμούδιασμα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».

Μόλις στο 4’ ο Ρικάρντο Βαζ έκανε το 1-0 και στο 16’ το ωραίο γκολ με σουτ του Βαγγέλη Νοικοκυράκη δε μέτρησε για την ισοφάριση της Κ19, καθώς σφυρίχτηκε οφσάιντ.

Ο Χουάν Νέιρα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 48ο λεπτό και μετά πήρε τα πάνω του ο Ισμαήλ Σάσι. Αρχικά δεν κατάφερε να σκοράρει στο 51’ από κοντά, όμως δύο λεπτά αργότερα (53’) ο Τυνήσιος έκανε το 3-0 και στο 75’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Δεληγιαννίδης, Γιαννούλης, Νάστος, Ποτουρίδης, Μπράουν, Κυριακίδης, Σόουζα, Βαζ, Ντίνας, Πέρσον

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Στρέζος, Παπάζογλου, Αργυρόπουλος, Μεγιάδο, Παπαστεριανός, Κοροβέσης, Σάσι, Νέιρα, Σακόρ, Μπολάκης

Κ19 ΟΦΗ: Στρέζος, Μακριδάκης, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Αζίζι, Μαρινάκης, Κοκολογιάννης, Σουρνάκης, Παπιομήτογλου, Αυγουστάκης, Περδίκης

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σωτηρίου, Νεοκοσμίδης, Ξενοκτιστάκης, Δολαψάκης, Παπαντωνάκης, Ψαρράς, Βρεττός, Κουράκης, Σταυρακάκης