20/04/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019 - 19:07

«Πράσινο» ξεμούδιασμα με «ντόρτια»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε (4-1) τις Ελπίδες του Μαυροβουνίου σε φιλική αναμέτρηση * Δοκιμάζεται ο μέσος Σαμπού Ιντρίσα

Φιλικό παιχνίδι κόντρα στις Ελπίδες του Μαυροβούνιο έδωσε την Παρασκευή (22/3) ο Παναθηναϊκός και επικράτησε άνετα με 4-1.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο «Γ. Καλαφάτης» και σε αυτή έλαβαν μέρος επαγγελματίες της ομάδας Νέων αλλά και ο μέσος από τη Γουινέα, Σαμπού Ιντρίσα, ο οποίος θα δοκιμάζεται για 15 μέρες.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 34’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χατζηγιοβάνι ενώ στο 52’ ο Αθανασακόπουλος με κοντινή προβολή έγραψε το 2-0.

Στο 81’ το «τριφύλλι» τριπλασίασε τα τέρματά του με τον Βαγιανίδη ενώ τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1. Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός κρατούσε κι άλλο γκολ για το τέλος, με τον Πούγγουρα να σκοράρει με προβολή στις καθυστερήσεις για το τελικό 4-1.

Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό έκαναν προπόνηση. Ο Φάνης Μαυρομμάτης έκανε θεραπεία.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Κότσαρης (46' Χριστογεώργος), Πούγγουρας, Θεοχάρης, Παντελάκης, Χατζηθεοδωρίδης (63' Σκεντεράι), Χατζηγιοβάνης (63' Μαυρουδής), Στάικος (63' Βαγιανίδης), Τζανδάρης (63' Ηλιάδης), Αρμενάκας (63' Σερπέζης), Βέργος (63' Ζαγαρίτης), Ιντρίσα (30' Αθανασακόπουλος).