17/07/2019
Κυπριακό πρωτάθλημα | Τρίτη 12 Φεβρουαρίου 2019 - 02:02

«Καθάρισε» ο Ράσιτς για την Πάφο

Τρίποντο με 2-1 κόντρα στον Ερμή Αραδίππου * Η ταυτότητα της 20ής αγωνιστικής 

Την έκτη φετινή της νίκη στο κυπριακό πρωτάθλημα κατέγραψε η Πάφος, κερδίζοντας τη Δευτέρα (11/2) με 2-1 τον Ερμή Αραδίππου για την 20ή αγωνιστική.

Ο Ράσιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με δυνατή κεφαλιά στο 43', με τον ίδιο να γράφει και το 2-0 στο 57ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το γκολ του Μαύρου στο 78', με την ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς να μετρά 17 βαθμούς στην 9η θέση.

Ουραγοί με 9 πόντους παραμένουν από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι.

ΠΑΦΟΣ: Μολ, Σιρόκ, Μπάγκαρντ, Χολτ, Ζάντερ, Ζίβουλιτς, Φόλπρεχτ (90'+3 Ιμπραΐμι), Ανγκούλο (88' Ντόβνια), Νέμετς, Ράκελς (77' Λουλίνια), Ράσιτς.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ: Αραμπατζής, Πουτζιουρής, Κατσιατής (58' Μακρίεβ), Ντεβέσα (69' Μαύρου), Μαλόν, Ψάλτης, Κουατσίγκα, Ενγκαγκά, Μπουλά, Μαρτίνιουκ, Ντε Μέλο (69' Λαγός). 

Tα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Σάββατο (9/2)

Απόλλων Λεμεσού - ΑΕΛ Λεμεσού 0-0

Νέα Σαλαμίνα - Ανόρθωση 0-2 (27' Εγγλέζου, 39' Σίλντενφελντ)

Κυριακή (10/2)

Παραλίμνι - ΑΠΟΕΛ 0-2 (29' Ζαχίντ, 87' Βιντιγκάλ)

Ομόνοια - Δόξα Κατωκοπιάς 2-2 (80' Μαυρίας, 90+4' Κολοβός – 26' Παβλόφ, 46' Παπαφώτης)

ΑΕΚ Λάρνακας - Αλκή 2-0 (30' Ακοράν, 54' Τρισκόφσκι)

*Στο 84' αποβλήθηκε ο Φλόρες για την Αλκή

Δευτέρα (11/2)

Πάφος - Ερμής Αραδίππου 2-1 (43', 57' πέν. Ράσιτς - 78' Μαύρου) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 20 αγώνες)

1. ΑΠΟΕΛ 45

2. ΑΕΛ Λεμεσού 42

3. Απόλλων Λεμεσού 41

4. ΑΕΚ Λάρνακας 35

5. Ανόρθωση 33

6. Νέα Σαλαμίνα 30

7. Ομόνοια 27

8. Δόξα Κατωκοπιάς 19

9. Πάφος 17

10. Παραλίμνι 16

11. Αλκή 16

12. Ερμής Αραδίππου 9

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

Μπεράτ Σαντίκ (Δόξα Κατωκοπιάς) 12

Νούνο Μοράις (ΑΠΟΕΛ) 10

Φακούντο Περέιρα (Απόλλων Λεμεσού) 10

Άνταμ Νέμετς (Πάφος) 8

Ρουμπέν Χουράδο (ΑΕΛ Λεμεσού) 8

Κίνγκσλεϊ Ονουέγκμπου 8

Ιβάν Τρισκόφσκι (ΑΕΚ Λάρνακας) 8

ΕΠΟΜΕΝΗ (21H) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο (16/2)

ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ Λάρνακας (17.00)

Παραλίμνι - Πάφος (18.00)

Αλκή - Απόλλων Λεμεσού (19.00)

Κυριακή (17/2)

Ανόρθωση - Ομόνοια (16.00)

ΑΕΛ Λεμεσού - Νέα Σαλαμίνα (17.00)

Δόξα Κατωκοπιάς - Ερμής Αραδίππου (18.00)

Μοιραστείτε το: