27/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 - 00:41

Καταιγιστικός ο Ιωνικός και βλέπει... κορυφή

Με 5-0 σάρωσαν οι Νικαιώτες τον Ατρόμητο Πειραιά

Όλο και ανεβαίνει ο Ιωνικός στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής και μετά την επιβλητική κυριακάτικη (10/2) νίκη του με 5-0 επί του Ατρομήτου Πειραιά είναι πλέον στο -2 από τον πρωτοπόρο Εθνικό.

Στην αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής ο Κατσικογιάννης άνοιξε το σκορ με πλασέ στο 8ο λεπτό, για να γράψει το 2-0 για τους γηπεδούχους ο Μακρίδης με κεφαλιά στο 24'.

Ακολούθησαν δύο γκολ του Κουιρουκίδη στο 50ό και το 64ο λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κατσικογιάννης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 83'.

Στους 32 βαθμούς οι Νικαιώτες και στην 3η θέση, μαζί με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας, παραμένουν στο... βυθό της κατάταξης οι φιλοξενούμενοι.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Αρναούτης): Μακρυωνίτης, Μουστάκης, Δημακάκος, Πατσατζόγλου, Μανωλάς, Γκοτσούλιας (53' Σάμιος), Μακρίδης (53' Θέος), Πογοσιάν (76' Πλάκας), Καρέλης, Κατσικογιάννης, Κουιρουκίδης (69' Τσιριγώτης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Σωτήρης Τζουμερκιώτης): Ι. Γαβαλάς, Βυζανιάρης, Ι. Γαβαλάς, Κωτσαλάς (60' Συράκος), Σαμιώτης, Παλάτσιος, Παπαδάκης, Κόττας (60' Καραγιάννης), Δανασής (46' Κοντάκος), Κατσαβριάς, Επιτροπάκης (66' Μπαλατσούρας).