25/04/2024
Ομάδες | Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019 - 00:30

Ράσταβατς: «Φτάσαμε στα όρια της ποδοσφαιρικής… τρέλας»

Χαρούμενος ο κόουτς της Ξάνθης για τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο

Δεν έκρυψε ο Μίλαν Ράσταβατς την ικανοποίησή του για τη νίκη της Ξάνθης επί του Ατρόμητου με 2-1.

Ο τεχνικός της ακριτικής ομάδας εστίασε στο πολύ δυνατό ξεκίνημά της, σημειώνοντας χαρακτηριστικά πως «φτάσαμε στα όρια της ποδοσφαιρικής… τρέλας».

Από εκεί και πέρα, σημείωσε πως στόχος είναι να υπάρξει συνέχεια με νικηφόρα αποτελέσματα.

«Είμαι ικανοποιημένος για την νίκη και την απόδοση της ομάδας μου. Έτσι όπως ξεκινήσαμε φτάσαμε στα όρια της ποδοσφαιρικής… τρέλας με μια τέτοια επιθετικότητα. Φτάσαμε πολλές φορές κοντά στο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δεν μας πτόησε το ότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.

Ο Ατρόμητος είναι μια καλή ομάδα που θέλει χώρο να αναπτυχθεί και να δημιουργήσει κι εμείς τον δώσαμε έτσι όπως κάναμε τις επιθέσεις μας.

Στην επανάληψη καταφέραμε να πάρουμε το προβάδισμα κι εκεί γίναμε πιο συγκεντρωμένοι αμυντικά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να φτάσουμε σε μια νίκη και πλέον θέλω να συνεχίσουμε έτσι», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Σέρβος προπονητής.