29/03/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019 - 23:58

Κάναντι: «Πολύ αυστηρές οι αποφάσεις του διαιτητή»

Αιχμές για τη διαιτησία στο ματς με την Ξάνθη άφησε ο προπονητής του Ατρόμητου

Ο Ατρόμητος δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης στα Πηγάδια και ηττήθηκε με 2-1 από την Ξάνθη.

Ο Νταμίρ Κάναντι παραδέχθηκε την ανωτερότητα των Ακριτών ωστόσο εξέφρασε παράπονα και για τη διαιτησία του Σκουλά.

Παράλληλα, ζήτησε συγγνώμη για τις διαμαρτυρίες του στο ματς της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στον Παναιτωλικό.

Αναλυτικά η τοποθέτηση του τεχνικού των Περιστεριωτών:

«Δεν είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας. Οι αντίπαλοί μας κυριάρχησαν στο γήπεδο και δίκαια έφτασαν στην νίκη. Μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαν να φτάσουν σε περισσότερα γκολ με τέτοια ευκολία που δημιουργούσαν ευκαιρίες. Στην επανάληψη καταφέραμε να βελτιωθούμε αμυντικά αλλάζοντας και το σύστημα.

Όμως ήρθε αυτό το δεύτερο γκολ από ένα πέναλτι που δεν υπήρχε. Γενικά έχω παράπονα από τη διαιτησία σήμερα καθώς και με τις έξι κίτρινες κάρτες που δεχθήκαμε, οι αποφάσεις σε ορισμένες περιπτώσεις ήταν πολύ αυστηρές.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη για τη συμπεριφορά μου στο παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής και εάν είναι να τιμωρηθώ γι’ αυτό εγώ και όχι η ομάδα μου!».