18/04/2024
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ | Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019 - 23:36

Παράσχος: «Στο β’ ημίχρονο κοιτάξαμε να αποφύγουμε το ρεζιλίκι»

Οι δηλώσεις του τεχνικού του Αστέρα Τρίπολης μετά την ήττα από την ΑΕΚ

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε κάκιστη εικόνα στο ΟΑΚΑ και μοιραία ηττήθηκε με 3-0 από την ΑΕΚ.

Ο Γιώργος Παράσχος στάθηκε στο άσχημο πρώτο εικοσάλεπτο της ομάδας του καθώς και στην αδυναμία της στις στημένες φάσεις.

Από εκεί και πέρα, τόνισε πως στόχος ήταν στο δεύτερο ημίχρονο να αποφευχθεί το… ρεζιλίκι.

«Δυστυχώς σήμερα μέσα σε 20 λεπτά ο αντίπαλος ήταν μπροστά με 3-0. Ίσως για πρώτη φορά από όταν είμαι εγώ στον Αστέρα, το δυνατό μας σημείο, οι στημένες φάσεις, δεν πήγαν καλά, αφού δεν είχαμε δεχτεί ούτε ένα γκολ και σήμερα δεχθήκαμε δύο. Από εκεί και πέρα, ήταν πάρα πολύ δύσκολο να αντιδράσουμε κόντρα στην ΑΕΚ, που προέρχεται και από ένα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα μετά τα Γιάννινα και που έχει βρει έναν σωστό σχηματισμό που της ταιριάζει πολύ. Στο δεύτερο ημίχρονο κοιτάξαμε να μην αυξηθεί το σκορ γιατί κοιτάξαμε να αποφύγουμε το ρεζιλίκι. Θέλω να πιστεύω πως είναι μια άσχημη παρένθεση τα τελευταία δύο ματς και να αρχίσουμε τώρα, πρώτα από το ματς Κυπέλλου της Τετάρτης και μετά με το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό να μπορέσουμε να ανακάμψουμε. Γιατί ξεκινήσαμε με καλές προοπτικές και πρέπει να βρούμε την πολύ καλή ψυχολογία που είχαμε. Εύχομαι καλή συνέχεια στην ΑΕΚ».