24/04/2024
Αγγλία | Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019 - 23:20

Το έφερε… τούμπα στο 93’ η Τότεναμ

Οι «σπερς» νίκησαν 1-2 τη Φούλαμ * Η ταυτότητα της 23ης αγωνιστικής

Επιστροφή στις νίκες την Κυριακή (20/1) για την Τότεναμ η οποία επιβλήθηκε εκτός έδρας με 1-2 της Φούλαμ, για την 23η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, οι «σπερς» κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στην τελευταία φάση του ματς και να εδραιωθούν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν… κεφάλι στο σκορ στο 17’ με το αυτογκόλ του Γιορέντε, στο 51’ ο Ντέλε Άλι έφερε το ματς στα… ίσια, ενώ η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Γουίνκς.

ΦΟΥΛΑΜ: Ρίκο, Οντόι, Λε Μάρτσαντ, Ρεάμ, Κρίστι, Τσέιμπερς, Σερί (80' Σισέ), Μπράιαν, Σίρλε (72' Κεμπάνο), Μίτροβιτς, Μπάμπελ (56' Σεσενιόν).

ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Βερτόνχεν, Τρίπιερ, Έρικσεν, Γουίνκς, Ρόουζ, Λαμέλα (79' Ντάιερ), Γιορέντε, Ντέλε Άλι (87' Ενκουντού).

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Σάββατο (19/1)

Γουλβς - Λέστερ 4-3 (4’, 64’, 90+3’ Τζότα, 12’ Μπένετ – 47’ Γκρέι, 51’ αυτ. Κόντι, 87’ Μόργκαν)

Μπόρνμουθ - Γουέστ Χαμ 2-0 (53' Γουίλσον, 90+1' Κινγκ)

Λίβερπουλ - Κρίσταλ Πάλας 4-3 (46’, 75’ Σαλάχ, 53’ Φιρμίνο, 90+3’ Μανέ – 34’ Τάουνσεντ, 65’ Τόμκινς, 90+5’ Μέγιερ)

* Στο 89’ αποβλήθηκε ο Μίλνερ για τη Λίβερπουλ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον 2-1 (27’ πεν. Πογκμπά, 42’ Ράσφορντ = 72’ Γκρος)

Νιούκαστλ – Κάρντιφ 3-0 (24’, 63’ Σχαρ, 90+3’ Πέρεθ)

Σαουθάμπτον – Έβερτον 2-1 (50’ Γουόρντ-Πρόουζ, 64’ αυτ. Ντιν – 90+1’ Σίγκουρντσον)

Γουότφορντ – Μπέρνλι 0-0

Άρσεναλ - Τσέλσι 2-0 (14’ Λακαζέτ, 39’ Κοσιελνί)