08/05/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019 - 19:59

Δεν χάνει η Καβάλα

Συνεχίζουν ακάθεκτοι χωρίς ήττα στα τελευταία παιχνίδια οι «αργοναύτες», νικώντας και τον Κεραυνό Πέρνης με 0-2

Ο Κεραυνός Πέρνης υποδέχθηκε την Κυριακή (20/1) την Καβάλα για την 15η αγωνιστική του 1oυ ομίλου της Γ΄ Εθνικής, όπου και ηττήθηκε με 0-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην 9η σερί νίκη στο πρωτάθλημα συνεχίζοντας να βρίσκονται μια ανάσα από τον πρωτοπόρο Νέστο με 35 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι παραμένουν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς.

Το σκορ της αναμέτρησης διαμόρφωσαν ο Βαλαβανόπουλος στο 14ο λεπτό κάνοντας το 0-1, ενώ ο Μαρκόπουλος στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: Ψαρράς, Μπαντάνης, Μπουλγούρας, Μαρκάκης (78` Γεωργιάδης), Κωνσταντάρας, Παυλίδης, Χατζηκυριάκου, Τσάκωνας (75` Τζιβανόπουλος), Λάσπατζης, Χαριτίδης (63` Χαλπέτης), Κωστόπουλος.

ΚΑΒΑΛΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Δήμιζας, Ζέρης Λυμπεράκης, Κασμερίδης, Τουμανίδης, Γαβριηλίδης, Μπλιός (90` Μαλαμίδης), Ψάλτης, Βαλαβανόπουλος (73` Λίτσκας), Γιατσβίνοβιτς (85` Τόσκας), Μαρκόπουλος (90` Θωμαϊδης)