26/04/2024
Ισπανία | Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019 - 19:57

«Βασιλικό» προσπέρασμα…

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-0 τη Σεβίλλη και ανέβηκε στην τρίτη θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν

Πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-0, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Σεβίλλης το Σάββατο (19/1) για την 20ή αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Έτσι, οι «μερένχες» έφτασαν τους 36 βαθμούς και προσπέρασαν την αντίπαλό της στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» το γκολ στο 67’ με τον «κεραυνό» του Θεμπάγιος ενώ στο 78’ ευτύχησαν να πάρουν… κεφάλι στο σκορ με δυνατό σουτ του Κασεμίρο.

Το τελικό 2-0 για τη «βασίλισσα» διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μόντριτς.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Ρεγκιλόν, Μόντριτς, Καζεμίρο, Θεμπάγιος (88' Βαλβέρδε), Βινίσιους, Λούκας Βάθκεθ (77' Καζεμίρο), Μπενζεμά.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Εσκουδέρο (86' Χιλ), Κέρ, Καρίσο, Σέρχι Γκόμεθ, Μπανέγα, Φραν Βάσκες, Χεσούς Νάβας, Σαράμπια, Μπεν Γεντέρ (71' Πρόμες), Αντρέ Σίλβα (75' Ελ Χανταντί).