19/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Τρίτη 29 Μαρτίου 2011 - 19:46

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1-1 (σε LIVE μετάδοση από το apollon1891.gr)

Mείνετε συντονισμένοι την Τετάρτη (30/3) στο apollon1891.gr και παρακολουθήστε σε live μετάδοση, ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ, την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Πατώντας στο πληκτρολόγιο σας το κουμπί F5 ή το ειδικό εικονίδιο της ανανέωσης στον υπολογιστή σας, θα βλέπετε στις οθόνες σας, τι συμβαίνει στο ματς...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κόης, Στρόμπουλος, Κύργιας, Κωνσταντίνου, Θωμάς, Βέρμπης, Κατράνας, Βλάχος, Σουλελές, Τσιλιγκίρης, Κρουσταλέλης.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Δημαράκης, Χουστουλάκης, Παπαευθυμίου, Σπυρόπουλος, Ψυχογιόπουλος, Ντόμας, Ζάρκος, Αράπογλου, Παυλίδης, Δημητριάδης, Καφαντάρης.

3': Σουλελές σε Βέρμπη μέσα στην περιοχή της Κορίνθου, σουτ, έδιωξε ο Δημαράκης.

4': Νέο σουτ Βέρμπη από καλή θέση απομακρύνει εκ νέου με τα πόδια ο τερματοφύλακας Δημαράκης.

9': Βέρμπης από τα δεξιά γύρισε πίσω την μπάλα στον Θωμά, που έξω από τη μεγάλη περιοχή στόπαρε, έπιασε το δυνατό σουτ, στη συμβολή των δοκών.

28': Ο Αράπογλου σέντρα-σουτ από πλάγια θέση, μπλόκαρε χωρίς καμία ανησυχία ο Κόης.

29': Απευθείας εκτέλεση φάουλ Βέρμπη, εύκολα στην αγκαλιά του Δημαράκη.

32': Γκολ για την Κόρινθο. Δημητριάδης γύρισμα μέσα στην περιοχή σε Ντόμα, από το ύψος της μικρής περιοχής του Απόλλωνα, σουτ-κεραυνός 0-1.

36': Εκτέλεση κόρνερ από Στρόμπουλο, κεφαλιά Κωνσταντίνου δύο μέτρα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Δημαράκη.

39': Βλάχος από τα δεξιά σέντρα, στοπάρει μέσα στην περιοχή ο Βέρμπης, απευθείας ψηλοκρεμαστό σουτ, εντυπωσιακά με εκτίναξη σε κόρνερ ο Δημαράκης.

Λήξη α' ημιχρόνου 0-1.

46': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Σουλελέ ο Ταχμαζίδης.

53': Φάουλ Αράπογλου, κεφαλιά Δημητριάδη μόλις άουτ.

64': Μακρινό σουτ Κωνσταντίνου απελπιστικά άουτ.

65': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Θωμά ο Λαζανάς.

68': Αλλαγή για την Κόρινθο. Στη θέση του Αράπογλου ο Φραγκάκης.

75': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Κωνσταντίνου ο Καραδέμητρος.

77': Αλλαγή για την Κόρινθο. Στη θέση του Καφαντάρη ο Τσουλάκος.

80': Δεξί βολέ Τσουλάκου από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, η μπάλα βρίσκει σε σώματα των γηπεδούχων και καταλήγει κόρνερ.

89': Εκτέλεση φάουλ Καραδέμητρου από πλάγια και δεξιά, μπλόκαρε δύσκολα ο Δημαράκης.

90'+1: Αλλαγή για την Κόρινθο. Στη θέση του Παυλίδη ο Παππάς Σ.

90'+3: Γκολ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Τσιλιγκίρης έπεσε μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Φραγκάκη, ο διαιτητής Τσαγκαράκης εν μέσω έντονων διαμαρτυριών δείχνει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Βέρμπης, οριζόντιο δοκάρι και μέσα, 1-1.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1.