17/04/2024
Γαλλία | Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2018 - 23:07

Τρίποντο ανάσα στο 99’ για την Καέν!

Η ομάδα του Φαμπιάν Μερσαντάλ νίκησε 2-1 την Τουλούζ

Σημαντικής βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε την Τρίτη (18/12) η Καέν η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο της Τουλούζ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Λιγκ 1.

Η ομάδα του Φαμπιάν Μερσαντάλ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 και βγήκε εκτός επικίνδυνης ζώνης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Καουί ενώ στο 44’ ο Γκραντέλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα… ίσια.

Ωστόσο στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Φάιρ ευστόχησε από την άσπρη βούλα, χαρίζοντας τη νίκη στην Καέν.

ΚΑΕΝ: Σαμπά, Ζιλμπέρ, Μπαΐς, Τζικού, Αρμουγκόμ, Ονιανγκέ (12’ Σανκό), Φάιρ, Ντιομαντέ, Καουί (79’ Τσοκουντέ), Μποβί (69’ Ζοσέφ), Κριβελί.

ΤΟΥΛΟΥΖ: Ρεϊνέ, Αμιάν Αντού, Εμπιά, Μουμπαντζέ, Ντιακιτέ, Σιλά, Καϊζάκ, Ντοσεβί (67’ Ζεάν), Ντουρμάζ (90+1’ Σιντιμπέ), Γκραντέλ, Μουμπελέ (58’ Σανογκό).