27/04/2024
ΠΑΟΚ | Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018 - 09:59

ΠΑΟΚ: «Έμεινε η απαίτηση για νταμπλ από τον κόσμο και μια συγγνώμη των παικτών»

Αυτοκριτική μετά τον ντροπιαστικό αποκλεισμό * Αγωνία για Πέλκα και Βιεϊρίνια

Όχι μόνο αποκλείστηκε, αλλά το έκανε και με βαριά ήττα από την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ. Η απογοήτευση είναι μεγάλη και στον ΠΑΟΚ κάνουν σκληρή αυτοκριτική.

Ήδη στην περιγραφή του αγώνα στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας οι Θεσσαλονικείς δεν χαρίζονται, σημειώνοντας μεταξύ άλλων ότι «αυτό που έμεινε ήταν η απαίτηση για νταμπλ από τον κόσμο και μια συγγνώμη των παικτών προς εκείνους».

Αναλυτικά η περιγραφή: «Με το μυαλό αλλού

Η κάκιστη πορεία του ΠΑΟΚ στους φετινούς ομίλους του Europa, έκλεισε με την τρίτη ήττα σε τρία ματς στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ ήθελε νίκη και παράλληλα ήττα της Βίντι, αλλά στο πρώτο ημίχρονο… ξέχασε να ασχοληθεί με το δικό του παιχνίδι και έμοιαζε να έχει το αυτί κολλημένο στο ραδιόφωνο για να μαθαίνει νέα από την Ουγγαρία.

Η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ εκμεταλλεύτηκε ότι μπορούσε και… εκδικήθηκε με 3 γρήγορα γκολ την ήττα της στο πρώτο ματς και με το τελικό 1-3 πήρε τη νίκη και την πρόκριση στους 32.

Αυτό που έμεινε ήταν η απαίτηση για νταμπλ από τον κόσμο και μια συγγνώμη των παικτών προς εκείνους».

Παράλληλα, αγωνία επικρατεί για την κατάσταση δύο παικτών. Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια αντικαταστάθηκε λόγω ενοχλήσεων στο δικέφαλο στο ημίχρονο και θα υποβληθεί την Παρασκευή (14/12) σε εξετάσεις.

Επίσης, τραυματίας αποχώρησε και ο Δημήτρης Πέλκας, ο οποίος, σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, έχει υποστεί θλάση στο γαστροκνήμιο. Και ο ίδιος θα υποβληθεί άμεσα σε εξετάσεις.