25/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 - 15:40

Ματσάρα με οκτώ γκολ στο Εϊμπάρ - Λεβάντε

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4 για το ισπανικό πρωτάθλημα

Φοβερό παιχνίδι διεξήχθη στο ισπανικό πρωτάθλημα την Κυριακή (9/12), όπου Εϊμπάρ και Λεβάντε αναδείχθηκαν ισόπαλες με 4-4.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 8ο λεπτό με τον Ένριχ, ωστόσο το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ανάλογη συνέχεια.

Ένα λεπτό αργότερα η Λεβάντε βρήκε έφτασε στην ισοφάριση με τον Μοράλες, ενώ στο 29’ κατάφερε να κάνει και το 2-1 με τον Ρομπέρ.

Η Εϊμπάρ στο δεύτερο μέρος μπήκε αγριεμένη στον αγωνιστικό χώρο και στο 57' με τον Εσκαλάντε έκανε ο 2-2, ενώ στο 61’ ο Τσαρλς… χτύπησε από την άσπρη βούλα και έκανε το 3-2 για τους γηπεδούχους.

Η συνέχεια ήταν επίσης εξαιρετική, με την Εϊμπάρ να κάνει στο 65’ πάλι με τον Τσαρλς το 4-2.

Η Λεβάντε όμως δεν το έβαλε κάτω, προσπάθησε να βρει τρόπο να αντιδράσει, κάτι που κατάφερε να κάνει στο 75ο λεπτό, όταν και μείωσε με τον Τόνο σε 4-3.

Στο 91' οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν την ολική επαναφορά. Ο Μαγιοράλ στο 91’ έγραψε το τελικό 4-4 για τη Λεβάντε.

ΕΪΜΠΑΡ: Ριέσγκο, Πένα, Ολιβέιρα, Ραμίς (83′ Αρμπίγια), Κοτέ, Ορεγιάνα (72′ Ντε Μπλάσις), Εσκαλάντε, Ντιοπ, Κουκουρέλα, Τσαρλς, Ένριχ (76′ Κίκε).

ΛΕΒΑΝΤΕ: Οιέρ, Χέμα, Ρόμπερ, Καμπάσο (70′ Κόκε), Τζέισον, Ροκίνα, Καμπάνα, Μπαρντχί, Τόνο (87′ Μπόατενγκ), Ρόμπερ (70΄ Μαγιοράλ), Μοράλες.