29/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 - 17:20

Ιστορική νίκη για Αήττητο στο Αιγίνιο

Νικηφόρα (1-2) πέρασε από την έδρα του Αιγινιακού η ομάδα των Σπάτων

Ιστορική στιγμή για τον Αήττητο Σπάτων, καθώς την Κυριακή (18/11) επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας του Αιγινιακού και πήρε την πρώτη νίκη στην ιστορία του σε επίπεδο Β' Εθνικής.

Όλα στο παιχνίδι έγιναν σε διάστημα έξι λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, όπου οι νεοφώτιστοι πέτυχαν δύο τέρματα και κατάφεραν να κάνουν... σεφτέ στο πρωτάθλημα, στην 4η αγωνιστική.

Αρχικά στο 64' ο Μαρουκάκης με κοντινή προβολή έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, όμως τρία λεπτά αργότερα (67') οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με σουτ του Παπαδόπουλου.

Στο 70' οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να πετύχουν το γκολ της νίκης, με τον Μαρουκάκη ξανά να βρίσκει δίχτυα, οδηγώντας τον σύλλογο των Μεσογείων στην επιτυχία.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Ορφανίδης, Σ Τοπαλίδης, Πετρούσης (71’ Στάνιτς), Λάσκαρης, Ζήσης, Πιαστόπουλος, Πολύζος (77’ Έππας), Πέριτς (71’ Κούστα), Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Μάγκας, Χριστοφιλέας, Ηρακλής, Γροντής, Χαντί, Μαρουκάκης (86’ Βούκοβιτς), Σπυρόπουλος, Μανωλάς, Σταματάκης, Ματσούκας (79’ Κολλαράς).