27/04/2024
Μπάσκετ | Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 - 18:06

Φουριόζος στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος

Οι Νεοσμυρνιώτες νίκησαν 88-72 το Ρέθυμνο

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, ο Πανιώνιος επικράτησε εντός έδρας με 88-72 του Ρεθύμνου του Σάββατο (17/11) και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του σε έξι ματς στην Α1.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο το τέλος του οποίου τους βρήκε στο -13 (62-49). Από εκεί και πέρα, τα πράγματα έγιναν πιο απλά και έτσι δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το ροζ φύλλο.

Μεγάλο ματς από τους νικητές έκανε ο Μπέρι που σταμάτησε στους 21 πόντους ενώ από τους φιλοξενούμενους, που παραμένουν στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς νίκη, διεσώθη ο Μπαρτ με 17.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 36-35, 62-49, 88-72

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φραγκιάς): Παπαντωνίου 8 (8 ασίστ), Μπέρι 21 (6/10 δίποντα, 1/4 δίποντα, 6/7 βολές, 4 ριμπάουντ), Τέιλορ 6, Χάρις 10 (1), Σίνγκλερ 20 (3/3 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 5/5 βολές, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Καμαριανός 2, Δίπλαρος 11 (1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Μυκονιάτης): Μπαρτ 17 (0/5 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 11/12 βολές, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Κλάντον 2 (9 ριμπάουντ), Ραζής 3 (1), Ντάνιελς 5 (1), Μπρέισι-Ντέιβις 8 (2), Οικονομόπουλος 2, Τζόνσον 7 (1), Χριστοδούλου 12 (2), Σιγκούνας 9 (1), Γλυνιαδάκης, Τζόουνς 7 (1).