25/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018 - 17:55

«Κουλούρια» στα Περιβόλια

Πλατανιάς και Δόξα Δράμας «κόλλησαν» στο 0-0

Χωρίς νικητή και γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τη Δόξα Δράμας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν την Κυριακή (11/11) στα Περιβόλια, μένοντας στο 0-0.

Ένα αποτέλεσμα που τις έφερε στους 7 βαθμούς και στο -2 από τους Απόλλωνα Λάρισας και Εργοτέλη που μοιράζονται την πρώτη θέση.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τους Χανιώτες, πάντως, να είναι καλύτεροι στη μεγάλη διάρκεια της αναμέτρησης, έχοντας αρκετές καλές στιγμές.

Οι Χανιώτες απείλησαν με την κεφαλιά του Καραγκούνη στο 4’ ενώ στο 15’ το σουτ του ίδιου κατέληξε κόρνερ. Στο 38’ ο Νίλι σούταρε άουτ ενώ στο 45’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία, με τον Γκοτ να αποκρούει το σουτ του Κουσκουνά. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Πλατανιάς διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι για χέρι του Ροτζέριο αλλά ο ρέφερι Σωτηριάδης είπε «παίζετε».

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιάννη Τάτση είχε την πρώτη καλή ευκαιρία στο 51’, με την κεφαλιά του Καραγκούνη να μη βρίσκει στόχο ενώ στο 83’ ο Παπανικολάου μόνος απέναντι από τον Πίτκα δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Κίτρινες: 9’ Μποσέτι, 15’ Πέρεζ, 89’ Στ. Ποζατζίδης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές (90’ Ποζατζίδης Χ.), Κόρτσταμ, Ρουσσάκης, Τσαμούρης (77’ Παπουτσογιαννόπουλος), Ποζατζίδης Στ., Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Παπανικολάου (89’ Κωστίκος), Μιγκέλ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Πίτκας, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Ανδρέου, Ροτζέριο 46’ λ.τρ. Κρουζ), Κουσκουνάς (92’ Κρητικός), Πέρεζ, (70’ Νατσιόπουλος), Μπαικαρά, Ρουγκάλας, Μακρής, Πατράλης