23/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018 - 17:47

«Τρίποντο» από το πρώτο ημίχρονο για Ηρόδοτο

Οι Κρητικοί επιβλήθηκαν στην έδρας τους με 2-0 της Α.Ε. Καραϊσκάκης

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε την Κυριακή (11/11) ο Ηρόδοτος, που επικράτησε στην έδρας του με 2-0 τη Α.Ε. Καραϊσκάκης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα και κατάφεραν να σημειώσουν και τα δύο τέρματα τους σε αυτό το διάστημα.

Στο 11' ο Μασάδο πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ, έπειτα από εκπληκτική ατομική ενέργεια, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με άνετο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι Κρητικοί έψαξαν και δεύτερο τέρμα και το βρήκαν στο 32'. Ο Γιαλλούσης, μετά από κόρνερ του Φραγκουλάκη, έκανε την κεφαλιά και έγραψε το τελικό 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε αισθητά ο ρυθμός του αγώνα, με τον Ηρόδοτο να ελέγχει το παιχνίδι.

Στο 57' οι φιλοξενούμενοι σκόραραν, όμως ακυρώθηκε το γκολ ως οφσάιντ, ενώ το σουτ του Αργκιλέσι στο 67' πέρασε άουτ.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Γιώργος Λυρώνης): Κουράκης,Προβυδάκης,Μπάμπης,Γιαλλούσης, Κανδυλάκης, Φραγκουλάκης,Ντιμ, Φουκαράκης (46' Κασσαπάκης), Μασάδο (60' Αμαραντίδης),Σμυρλής (80' Δαμιανάκης), Κωνσταντινίδης.

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Μάνωλης Παπαματθαιάκης): Στεφανάκος, Χούσός, Αλεξης, Παπαδόπουλος (69' Μασούρας),Μπεκατώρος (46΄ Γυφτοκώστας), Καππίας, Ψιανος,Κάκκο (59'  Mατθαίου), Παπανίκου.Παναγιώτου, Παντίδος.