26/04/2024
Μπάσκετ | Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 - 19:28

Άνετη νίκη με... κατοστάρα ο Παναθηναϊκός

Η ομάδα του Πασκουάλ επιβλήθηκε με 108-63 του Λαυρίου

Ο Παναθηναϊκός χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου επικράτησε με 108-63 του Λαυρίου την Κυριακή (21/10), για την τρίτη αγωνιστική της Α1 Μπάσκετ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Πασκουάλ ήταν σαρωτική, πάτησε τον αντίπαλο της, καθώς έφτασε την διαφορά και στο εντυπωσιακό +39!

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να μειώσει λίγο την... ψαλίδα η φιλοξενούμενη ομάδα, όμως δεν κατάφερε να πετύχει και πολλά, με το τελικό σκορ να λέει την αλήθεια για όσα είδαμε στο ΟΑΚΑ.

Πρώτοι σκόρερ για τους νικητές ήταν Μήτογλου και Παππάς με 15 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Παπαπέτρου με 12.

Για το Λάυριο δεν μπορούμε να πούμε πως διασώθηκε καποιος παίκτης ιδιαίτερα.

Τα δεκάλεπτα: 29-10, 62-23, 82-41, 108-63

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πασκουάλ): Παπαπέτρου 12 (4/5 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο), Λάσμε 4 (7 ριμπάουντ), Μήτογλου 15 (6/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Λεκαβίτσιους 12 (2 τρίποντα, 7 ασίστ), Λάνγκφορντ 7 (1), Παπαγιάννης 6, Γκιστ 8 (1), Παππάς 15 (2/2 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/2 βολές, 6 ασίστ), Καλάθης 7 (1 τρίποντο, 8 ασίστ), Βουγιούκας 5, Αντετοκούνμπο 9 (1).

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Λούντζης, Μιλόσεβιτς 10 (1), Λαμπ 7 (1), Μέλσον 10 (2), Οντιάσε 2, Μαστρογιαννόπουλος 10 (1), Χαραλαμπόπουλος 2, Περράκης 3 (10, Κακλαμανάκης 6, Νίξον, Κουζέλογου 8 (3/9 σουτ, 13 ριμπάουντ), Τζόουνς 5 (1).