25/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 - 15:29

Διπλό... ανάσας για τη Χετάφε

Επικράτησε 2-1 μέσα στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο

Νίκη που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμη για τη συνέχεια πανηγύρισε την Κυριακή (21/10) η Χετάφε που επικράτησε 2-1 μέσα στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο.

To πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις, αλλά το δεύτερο ήταν πολύ πιο... γεμάτο.

Ο Φουλκέρ άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό με κεφαλιά και τρία λεπτά αργότερα ο Ακιέμε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της... ομάδας του για το 0-2.

Ο Ντε Τομάς μείωσε στο 74', αλλά δεν υπήρξε συνέχεια για τους γηπεδούχους που έμειναν και με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις μετά την αποβολή του Τρέχο με δεύτερη κίτρινη κάρτα και συνεχίζουν να «βυθίζονται».

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Γκαρθία, Αντβίνκουλα, Γκάλβεζ, Ζόρντι Αμάτ, Ακιέμε, Κομεσάνια, Εμπάρμπα (82' Χάβι Γκέρα), Τρέχο, Ιμπουλά (82' Πότζο), Άλβαρο Γκαρθία (65' Μπεμπέ), Ντε Τομάς.

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Νταμιάν Σουάρες, Τζένε, Καμπρέρα, Αντούνιες (82' Μπρούνο), Μαξίμοβιτς, Αραμπαρί (90'+3' Μίκελ), Φουλκέρ, Αμάτ, Μολίνα, Άνχελ (67' Μάτα).

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Παρασκευή (19/10)

Θέλτα - Αλαβές 0-1 (58' Πίνα)

Σάββατο (20/10)

Ρεάλ - Λεβάντε 1-2 (72' Μαρσέλο - 7' Μοράλες, 13' πέν. Μαρτί)

Βαλένθια - Λεγκανές 1-1 (85' Γκαγιά - 63' Γκουμπάου)

Βιγιαρεάλ - Ατλέτικο 1-1 (65' Γκασπάρ - 51' Φιλίπε Λουίς)

Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη 4-2 (2’ Κουτίνιο, 12’ Μέσι, 63’ πεν. Σουάρες, 88’ Ράκιτιτς – 79’ Σαράμπια - 90+1’ Μουριέλ)