25/04/2024
Ειδήσεις | Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2018 - 19:38

Τραυματίστηκε ο Χασάν με την Εθνική Αιγύπτου

Έγινε αναγκαστική αλλαγή ο παίκτης του Ολυμπιακού * Ασίστ από τον Ουάρντα στο ματς με την Σουαζιλάνδη

Με πρόβλημα τραυματισμού αποχώρησε ο επιθετικός του Ολυμπιακού, Αχμέντ Χασάν, στο παιχνίδι της Τρίτης (16/10) της Εθνικής Αιγύπτου.

Οι «Φαραώ» επικράτησαν άνετα με 2-0 εκτός έδρας της Σουαζιλάνδης για την 4η αγωνιστική του 10ου προκριματικού ομίλου του Κόπα Άφρικα 2019, με τον ποδοσφαιριστών των Πειραιωτών όμως να γίνεται αναγκαστική αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο λόγω τραυματισμού στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Ακόμη δεν έχει γίνει γνωστό το μέγεθος του προβλήματος του, κάτι που αναμένεται να γίνει το προσεχές χρονικό διάστημα.

Βέβαια, όπως είναι λογικό, στον Ολυμπιακό περιμένουν να μάθουν την κατάσταση του Χασάν με μεγάλη αγωνία

Από εκεί και πέρα, ο παίκτης του ΠΑΟΚ, Αμρ Ουάρντα, έπαιξε ως βασικός στο ματς και μάλιστα εκτέλεσε το κόρνερ από το οποίο προήλθε το 1-0 των Αιγύπτιων στο 19'.