20/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2018 - 00:23

Άχαστη η Κ17 του Ολυμπιακού, σπουδαία νίκη ο Απόλλων Σμύρνης (video)

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-1 του Πανιωνίου * Ξεπέρασε την αντίσταση του Αστέρα Τρίπολης η «Ελαφρά Ταξιαρχία» (1-0)

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του στο πρωτάθλημα Κ17 της Σούπερ Λίγκας ο Ολυμπιακός καθώς την Κυριακή (14/10) επικράτησε εντός έδρας με 2-1 και του Πανιωνίου.

Έτσι, σημείωσε την πέμπτη του νίκη σε ισάριθμες νίκες και διατηρείται μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι μικροί «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Κεραμίδα στο 24’ ωστόσο οι Νεοσμυρνιώτες ισοφάρισαν λίγο πριν από το φινάλε του ημιχρόνου με τον Μυτακίδη.

Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χάρις στο γκολ του Σουρλή μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο, πάντως, να «αγγίζει» το 2-2 στο 90+4’ με το δοκάρι του Χαϊκάλη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Τζόρβας, Κεραμιδάς, Τιμολέων, Ασλανίδης, Γούλας, Γεωργακόπουλος (83′ Λιάτσος), Αρσενίδης (77′ Παπαδόπουλος), Ντότης (59′ Μούκα), Σουρλής (86′ Σταμούλης), Κατσαβάκης (71′ Θεοδωρίδης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παχατούρας, Ζαχί, Βουτσινάς, Γρηγοριάδης, Χριστοφιλόπουλος (73′ Μπασιλάρι), Παπαδόπουλος, Μπαρμπαλιάς (48′ Ζαμάνης), Κουτσάκης, Μυτακίδης (69′ Χαϊκάλης), Κούτρας (88′ Μητρόπαππας), Νίνο (82′ Μιραφιόρι).

Από εκεί και πέρα, ο Απόλλων Σμύρνης υπέταξε με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης, με κεφαλιά του Βλαχονικολέα στο 87’ μετά από φάουλ του Μιχαλόπουλου (δείτε το video). Πρόκειται για μία σπουδαία νίκη για τους έφηβους της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», οι οποίοι έφτασαν τους 9 βαθμούς και μοιράζονται πλέον την τέταρτη θέση με τους Αρκάδες!

Τέλος, με 1-0  νίκησε και ο Ατρόμητος εντός έδρας τον ΟΦΗ.