29/03/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 - 15:11

Έχασε ο ΟΦΗ

Ο Εργοτέλης πήρε το φιλικό διπλό με 1-0

Τον Εργοτέλη αντιμετώπισε ο ΟΦΗ σε σαββατιάτικο (13/10) φιλικό ματς στο ΒΑΚ και γνώρισε την ήττα με 1-0.

Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 9', με τον Ποτουρίδη να μην βρίσκει τον στόχο με προβολή, για να απαντήσουν με γκολ οι φιλοξενούμενοι στο 22ο λεπτό.

Ο Κοζορώνης εκτέλεσε κόρνερ και ήταν ο Μαζουλουξής αυτός που με κεφαλιά βρήκε δίχτυα, ένα γκολ που έμελε να είναι το μοναδικό της αναμέτρησης.

Στο β' ημίχρονο οι «ασπρόμαυροι» κυνήγησαν την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν, με την κοντινή κεφαλιά του Κουτσιανικούλη στο 68' να είναι για λίγο άστοχη, ενώ στο 88' ο Παπαστεριανός έκανε τη σέντρα και ο Κυριακίδης με κοντινή προβολή σημάδεψε το αριστερό δοκάρι.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Αραβίδης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Σάσι, Μεγιάδο, Ποτουρίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Στρέζος, Κυριακίδης, Κοιλιάρας (78' Καλαϊτζάκης), Ποτουρίδης (78' Περδίκης), Νάστος, Οικονόμου (62' Αργυρόπουλος), Παπαστεριανός, Σάσι (78' Αζίζι), Ντίνας (62' Κοροβέσης), Κουτσιανικούλης (78' Νοικοκυράκης), Αραβίδης (62' Πλατέλλας).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Γιακούμπου, Κοζορώνης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Έφορντ, Kουατένγκ.

Από το 65' και μετά αγωνίστηκαν οι: Χανιωτάκης, Βουτσάς, Βογιατζής, Χατζηδίμπας, Πάτας, Κατσούρι (80' Μανουσάκης), Μπουρσέλης, Λαμπάκης, Καπνίδης, Ροβίθης, Σταθόπουλος.