26/04/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2018 - 13:26

«Σκόρπισε» τον Αήττητο Σπάτων ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 7-1 σε φιλικό στου Ρέντη * Από δύο γκολ πέτυχαν Γκερέρο και Ποντένσε, σκόραρε και ο Τουρέ

Φιλικό... ξεμούδιασμα με τον Αήττητο Σπάτων περιελάμβανε το πρωινό της Πέμπτης (11/10) για τον Ολυμπιακό στου Ρέντη.

Ο Πέδρο Μαρτίνς χρησιμοποίησε τους διαθέσιμους παίκτες του, οι οποίοι αποδείχθηκαν ιδιαίτερα ορεξάτοι, παίρνοντας τη νίκη με 7-1.

Το πρώτο 25λεπτο δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, αλλά με τη συμπλήρωσή του ο Μάνος άνοιξε το σκορ.

Ο Αήττητος προσπάθησε να ισοφαρίσει, έχοντας τρεις πολύ καλές ευκαιρίες. Ο Σπυρόπουλος νικήθηκε στο τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη, ενώ ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε και το ψαλιδάκι του Γροντή.

Μεγάλη ευκαιρία είχε και ο Μαρουκάκης στο 34', με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι.

Παρόλα αυτά, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Γκερέρο «χτύπησε» δις, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στην επανάληψη σκόραρε και ο Βρουσάι, ενώ δύο γκολ πέτυχε ο Ποντένσε, πριν ο Ματσούκας μειώσει με ωραίο σουτ σε 6-1.

Το τελικό 7-1 διαμόρφωσε ο Τουρέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Χουτεσιώτης, Μιράντα, Κούτρης, Τουρέ, Γκιλιέρμε, Ναουέλ, Ποντένσε, Βρουσάι, Πάρντο, Γκερέρο, Μάνος.

Έπαιξε και ο Σα.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Μουστάκης, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Σταματάκης, Ματσούκας, Σπυρόπουλος, Μαρουκάκης, Γροντής, Ηρακλής.

Έπαιξαν και οι: Γεωργακόπουλος, Μανωλάς, Βούκοβιτς, Χριστοφιλέας, Νηκλιτσιώτης, Χαντί, Κόκκορης, Κατσάρας, Χατζηιωαννίδης.