24/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018 - 21:35

Την… πάτησε στις καθυστερήσεις η Μίλαν

Οι «ροσονέρι» παραχώρησαν εντός έδρας ισοπαλία (2-2) στην Αταλάντα

Από γκέλα σε γκέλα η Μίλαν… Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τους «ροσονέρι», οι οποίοι μετά το 1-1 στην έδρα της Κάλιαρι πέταξαν άλλους δύο βαθμούς την Κυριακή (23/9).

Συγκεκριμένα, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ έμεινε στο 2-2 με την Αταλάντα στο «Σαν Σίρο», δεχόμενη μάλιστα το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ιγκουαΐν στο 2’ όμως ο Γκόμες έφερε το ματς στα… ίσια στο 54’. Ο Μποναβεντούρα «πλήγωσε» την πρώην ομάδα του στο 61’ δίνοντας ξανά προβάδισμα στους Μιλανέζους ωστόσο στις καθυστερήσεις ο Ριγκόνι έγραψε το τελικό 2-2.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Καλάμπρια (67’ Αμπάτε), Μουσάκιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Μπίλια, Κεσί, Μποναβεντούρα (75’ Μπακαγιόκο), Σούσο, Τσαλχάνογλου (85’ Καστιγιέχο), Ιγκουαΐν.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Τολόι, Παλομινό, Μασιέλο, Καστάνιε, Γκόσενς (75’ Ίλισιτς), Ντε Ρουν, Φρόιλερ, Πάσαλιτς (46’ Ριγκόνι), Μπάροου (46’ Ζαπάτα), Γκόμεζ.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/9)

Σασουόλο - Έμπολι 3-1 (13' Μπόατενγκ, 57' Φεράρι, 85' Ντι Φραντσέσκο - 1' Καπούτο)

* Στο 71' αποβλήθηκε ο Ζάιτς για την Έμπολι

Σάββατο (22/9)

Πάρμα - Κάλιαρι 2-0 (20’ Ινγκλέσε, 47’ Ζερβίνιο)

Φιορεντίνα - Σπαλ 3-0 (18’ Πιάτσα, 28’ Μιλένκοβιτς, 56’ Κιέζα)

Σαμπντόρια - Ίντερ 0-1 (90+4’ Μπρόζοβιτς)

Κυριακή (23/9)

Τορίνο - Νάπολι 1-3 (51’ πεν. Μπελότι - 4’, 59’ Ινσίνιε, 20’ Βέρντι)

Κιέβο - Ουντινέζε 0-2 (76’ Ντε Πάουλ, 90’ Λασάνια)

Μπολόνια – Ρόμα 2-0 (36’ Ματιέλο, 59’ Σανταντέρ)

Λάτσιο – Τζένοα 4-1 (7’ Καϊσέδο, 23’, 89’ Ιμόμπιλε, 53’ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς – 46’ Πιάτεκ)

Μίλαν - Αταλάντα 2-2 (2’ Ιγκουαΐν, 61’ Μποναβεντούρα – 54’ Γκόμεζ, 90+1’ Ριγκόνι)