24/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018 - 18:17

Ρόμα, δεν μας τα λες καλά...

Νέα γκέλα για τους «τζιαλορόσι» που ηττήθηκαν από τη Μπολόνια με 2-0 * Άνετο «τρίποντο» για τη Λάτσιο 4-1 τη Τζένοα)

Έκανε ένα σωρό μεταγραφές, ωστόσο παραπαίει… Ο λόγος για τη Ρόμα, η οποία την Κυριακή (23/9) ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Μπολόνια και αγνοεί τη νίκη από την πρεμιέρα της Σέριε Α!

Έτσι, οι Ρωμαίοι διατηρήθηκαν στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας και κινδυνεύουν να πέσουν και πιο χαμηλά…

Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ατυχία να πέσουν πάνω σε έναν εξαιρετικό Σκορούπσκι, ο οποίος ειδικά στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε μεγάλες επεμβάσεις κρατώντας ανέπαφη την εστία της Μπολόνια.

Οι «ροσομπλού» πήραν τη νίκη πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Ματιέλο να ανοίγει το σκορ στο 36’ και τον Σανταντέρ να γράφει το τελικό 2-0 στο 59’.

Από εκεί και πέρα, στα άλλα δύο ματς των 16:00 η Λάτσιο νίκησε άνετα τη Τζένοα με 4-1 ενώ η Ουντινέζε πέρασε με 2-0 από την έδρα της Κιέβο

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Καλαμπρέζι, Ντε Μαϊό, Ντανίλο, Ματιέλο, Νάγκι, Τζεμαϊλί, Σβάνμπεργκ (61’ Εμπαγιέ), Κρέιτσι, Φαλτσινέλι (68’ Οκόνκουο), Σανταντέρ (82’ Ντέστρο).

ΡΟΜΑ: Όλσεν, Φλορέντσι, Μανωλάς, Φάτσιο (65’ Κολάροφ), Μαρκάνο, Κριστάντε (54’ Παστόρε), Ντε Ρόσι, Πελεγκρίνι, Περότι, Κλάιφερτ (59’ Ουντέρ), Τζέκο.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/9)

Σασουόλο - Έμπολι 3-1 (13' Μπόατενγκ, 57' Φεράρι, 85' Ντι Φραντσέσκο - 1' Καπούτο)

* Στο 71' αποβλήθηκε ο Ζάιτς για την Έμπολι

Σάββατο (22/9)

Πάρμα - Κάλιαρι 2-0 (20’ Ινγκλέσε, 47’ Ζερβίνιο)

Φιορεντίνα - Σπαλ 3-0 (18’ Πιάτσα, 28’ Μιλένκοβιτς, 56’ Κιέζα)

Σαμπντόρια - Ίντερ 0-1 (90+4’ Μπρόζοβιτς)

Κυριακή (23/9)

Τορίνο - Νάπολι 1-3 (51’ πεν. Μπελότι - 4’, 59’ Ινσίνιε, 20’ Βέρντι)

Κιέβο - Ουντινέζε 0-2 (76’ Ντε Πάουλ, 90’ Λασάνια)

Μπολόνια – Ρόμα 2-0 (36’ Ματιέλο, 59’ Σανταντέρ)

Λάτσιο – Τζένοα 4-1 (7’ Καϊσέδο, 23’, 89’ Ιμόμπιλε, 53’ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς – 46’ Πιάτεκ)