27/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018 - 00:40

Λύτρωση στα… χασομέρια για την Ίντερ

Οι «νερατζούρι» νίκησαν 0-1 τη Σαμπντόρια με γκολ στο 94’ * Τριάρα στη Σπαλ η Φιορεντίνα

Δυσκολεύτηκαν αλλά τα κατάφερε… Αντιμέτωπη εκτός έδρας με τη Σαμπντόρια, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σέριε Α, τέθηκε το βράδυ του Σαββάτου (22/9) η Ίντερ.

Οι «νερατζούρι» ζορίστηκαν, είχαν δοκάρι με τον Καντρέβα στο 56’ αλλά δεν πτοήθηκαν… Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπρόζοβιτς νίκησε με σουτ εντός περιοχής τον Αουντέρο, χαρίζοντάς τους τη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην αναμέτρηση ακυρώθηκαν σωστά τρία γκολ, δύο για την Ίντερ και ένα για τους γηπεδούχους.

Νωρίτερα, η Φιορεντίνα υπέταξε με 3-0 τη Σπαλ και «σκαρφάλωσε» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Αουντέρο, Μπερεζίνσκι, Τονέλι, Αντερσεν, Μούρου, Πραέ (59' Μπαρέτο), Εκνταλ, Λινέτι (59' Γιάνκτο), Ραμίρες (92' Σάλα), Ντεφρέλ, Κουαλιαρέλα.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντ'Αμπρόζιο, Σκρίνιαρ, Μιράντα, Ασαμόα, Βεσίνο, Μπρόζοβιτς, Πολιτάνο (60' Πέρισιτς), Ναϊνγκολάν (83' Μπόρχα Βαλέρο), Καντρέβα (70' Κεϊτά), Ικάρντι.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/9)

Σασουόλο - Έμπολι 3-1 (13' Μπόατενγκ, 57' Φεράρι, 85' Ντι Φραντσέσκο - 1' Καπούτο)