Αγγλία | Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2018 - 23:43

Γέλασε ξανά το χειλάκι της…

Γύρισε στις νίκες η Τότεναμ, που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Μπράιτον

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες από Γουότφορν και Λίβερπουλ, η Τότεναμ επέστρεψε ξανά στις επιτυχίες.

Οι «σπερς» φιλοξενήθηκαν το Σάββατο (22/9) από τη Μπράιτον, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, και τη νίκησαν με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έθελξαν με την απόδοσή τους ωστόσο ζητούμενο είναι οι τρεις βαθμού που έβαλαν στο σακούλι της.

Ο Κέιν, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 42’, έβαλε σε θέση οδηγού την Τότεναμ ενώ στο 76’ ο Λαμέλα διπλασίασε τα τέρματά της.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νόκερτ μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχος ωστόσο ήταν πλέον αργά.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Μοντόγια, Ντάφι, Ντανκ, Μπονγκ, Στέφενς (21’ Καγιάλ), Μπισουμά (79’ Λοκάντια), Πρόπερ, Νόκερτ, Μαρτς, (73’ Τζαχανμπάχς), Μάρεϊ.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκαζανίγκα, Τρίπιερ, Αλντερβάιρελντ, Φερτόνχεν, Ρόουζ, Ντάιερ, Ντεμπελέ, Έρικσεν, Λούκας Μούρα (78’ Άλι), Σον (68’ Λαμέλα), Κέιν.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Σάββατο (22/9)

Φούλαμ - Γουότφορντ 1-1 (78' Μίτροβιτς - 2' Γκρέι)

Μπέρνλι - Μπόρνμουθ 4-0 (39’ Βίντρα, 41’ Λένον, 83’, 88’ Μπαρνς)

Κάρντιφ - Μάντσεστερ Σίτι 0-5 (32’ Αγκουέρο, 35’ Μπερνάρντο Σίλβα, 44’ Γκουντογκάν, 67’, 89’ Μαχρέζ)

Κρίσταλ Πάλας – Νιούκαστλ 0-0

Λέστερ – Χάντερσφιλντ 3-1 (20’ Ιχεανάτσο, 66’ Μάντισον, 75’ Βάρντι - 5’ Γιόργκενσεν)

Λίβερπουλ – Σαουθάμπτον 3-0 (10’ αυτ. Χεντ, 21’ Ματίπ, 45+3’ Σαλάχ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουλβς 1-1 (18’ Φρεντ – 53’ Μουτίνιο)

Μπράιτον - Τότεναμ 1-2 (90+3’ Νόκερτ – 42’ πεν. Κέιν, 76’ Λαμέλα)