20/04/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018 - 01:10

Πρώτο γκολ για τον Μακέντα

Ο Ιταλός φορ πέτυχε το μοναδικό τέρμα στο φιλικό 1-0 του Παναθηναϊκού επί της Κ19 * Δοκιμάστηκε ο Νιάνζ

Ευκαιρία για δοκιμές είχε ο Γιώργος Δώνης την Τετάρτη (19/9), με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με 1-0 της Κ19 σε φιλικό ματς προπονητικού χαρακτήρα.

Το παιχνίδι στο Κορωπί έγινε σε δύο ημίχρονα των 35 λεπτών και ο Μακέντα σημείωσε το μοναδικό τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο φινάλε, με τον Ιταλό φορ να είναι γενικά αρκετά δραστήριος.

Παράλληλα, χρόνο συμμετοχής πήρε ο υπό δοκιμή 19χρονος Κενυάτης μέσος Μοχάμεντ Κατάνα Νιάνζ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογεώργος, Κουλιμπαλί, Πούγγουρας (36' Αποστολάκης), Παντελάκης, Οικονόμου, Στάικος, Δώνης, Θεοχάρης (36' Εμμανουηλίδης), Χατζηθεοδωρίδης, Κουντουριώτης (36' Νιάνζ), Μακέντα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ19: Κότσαρης, Βαγιαννίδης, Μαμιδάκης, Ζερβόπουλος, Καραγιάννης, Σκεντεράι, Εμμανουηλίδης, Αθανασακόπουλος, Σέχου, Σερπέζης, Τζαβίδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σπίνος, Σαντικάι, Παρασκευόπουλος, Παλασκώνης, Ζαγαρίτης, Σαμαράς, Καλομοίρης, Κώστας, Παπαδόπουλος, Σιφναίος.