25/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018 - 18:50

Πανουργιάς Παπαϊωάννου: «O Ζαχαριάδης ανήκει στο... μεγάλο σούπερ μάρκετ της Β. Ελλάδας»

Δήλωση-βόμβα του μεγαλομετόχου της Λαμίας στο a-sports.gr, καθώς «φωτογραφίζει» εμπλοκή του ΠΑΟΚ με τον διαιτητή από τη Θεσσαλονίκη!

Έντονα παράπονα έχει η Λαμία από τον Πραξιτέλη Ζαχαριάδη και τη διαιτησία του στο ματς με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, όπου οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με άδεια χέρια γνωρίζοντας την ήττα με 1-0.

Το a-sports.gr επικοινώνησε τη Δευτέρα (17/9) με τον Πανουργιά Παπαϊωάννου για να του ζητήσει ένα σχόλιο με αφορμή την τοποθέτηση του Μπάμπη Τεννέ για το διαζύγιο της συνεργασίας τους, αλλά προέκυψε… λαγός. Ο μεγαλομέτοχος της ομάδας της Φθιώτιδας αρνήθηκε να κάνει οποιαδήποτε αναφορά στον πρώην τεχνικό ηγέτη των «κυανόλευκων», αλλά μας εξέφρασε την οργή του για τον ρέφερι στην κυριακάτικη (16/7) αναμέτρηση με τους Περιστεριώτες στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Ο ισχυρός άνδρας της Λαμίας, λοιπόν, προχώρησε σε δήλωση-βόμβα εναντίον του διαιτητή από το σύνδεσμο Μακεδονίας «φωτογραφίζοντας» ότι σχετίζεται με τον ΠΑΟΚ!

Αναλυτικά, η δήλωση του Πανουργιά Παπαϊωάννου στο a-sports.gr είναι η ακόλουθη: «Ευτυχώς, υπάρχει και η δημόσια τηλεόραση… Όλη η Ελλάδα είχε τη δυνατότητα να δει τι έκανε ο διαιτητής του αγώνα μας στο Περιστέρι για να χάσουμε… Πως προέκυψε η κόκκινη κάρτα του Δημούτσου από ανύπαρκτη πρώτη κίτρινη. Όπως επίσης, πως έπνιξε πέναλτι πάνω στον Μπερτόλιο στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά και να βάζαμε γκολ στη φάση του δοκαριού, θα κρατούσε, αν χρειαζόταν, και δέκα λεπτά καθυστέρηση για να δεχθούμε και δεύτερο από τον Ατρόμητο.

Ξέρουμε τον κ. Ζαχαριάδη. Ανήκει στο… μεγάλο σούπερ μάρκετ της Βορείου Ελλάδας, το οποίο θέλει να βοηθήσει ομάδες φίλα προσκείμενες σε αυτό και να τις σώσει… Η Λαμία θα δώσει τη μάχη της και δεν πρόκειται να βγει από τη μέση, όπως θέλουν κάποιοι».