05/05/2024
Κύπελλο Ελλάδας | Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018 - 20:41

Πρόκριση με πεντάρα για τον Αήττητο

Διπλό με 5-0 επί του Τηλυκράτη και εισιτήριο για τους ομίλους του Κυπέλλου

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε την Κυριακή (16/9) ο Αήττητος και με το ευρύ 5-0 στην Πρέβεζα επί του Τηλυκράτη πέρασε στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο ματς για τον γ' γύρο ο Γροντής άγγιξε το 0-1 στο 4' σημαδεύοντας το δοκάρι, αλλά ο Μαρουκάκης στο 11' αποδείχθηκε πιο εύστοχος και άνοιξε το σκορ, για να σημειώσει το 0-2 ο Ματσούκας τρία λεπτά αργότερα.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι στο 33', καθώς ο Μπαλογιάννης έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, για να πετύχει ο Νικλητσιώτης το τρίτο τέρμα της ομάδας του Σούλη Παπαδόπουλου στο 40'.

To 0-4 έγραψε ο Σπυρόπουλος στο 80', ενώ στις καθυστερήσεις ο Μαρουκάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ολοκλήρωσε τη θριαμβευτική επικράτηση των νεοφώτιστων της Β' Εθνικής.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Τάκης Κονιδάρης): Κρανουλίδης, Πριόνας, Βασίλας (71' Ντινόπουλος), Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Μπαλογιάννης (58' Καταγής Γ.), Τσέτσης, Γεωργούσης, Τόσκα (76' Ματσίγκος), Καταγής Σ.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Μουστάκης, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας (84' Μανωλάς), Κασνέτση, Ηρακλής, Νικλητσιώτης (62' Χαντί), Γροντής, Ματσούκας (58' Σπυρόπουλος), Μαρουκάκης